Заступник начальника Хмельницької ОВА Володимир Білик провів нараду щодо спрямування коштів місцевого бюджету в 2024 році на утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення

Автор | 18.12.2023

В Хмельницькій обласній військовій адміністрації відбулася нарада з головами територіальних громад щодо спрямування коштів місцевого бюджету в 2024 році на утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення. Провів її заступник начальника Хмельницької ОВА Володимир Білик, за участі представників профільних підрозділів ОВА, Хмельницької обласної служби місцевих автодоріг та Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Хмельницькій області.

Звертаючись до голів громад посадовець доповів, що мережа автомобільних доріг загального користування місцевого значення Хмельницької області становить 5088,76 км. Кожна така дорога є важливим транспортним шляхом, що сполучає населені пункти, однак транспортно-експлуатаційний стан переважної більшості доріг загального користування місцевого значення зношений і потребує значного поліпшення з урахуванням соціально-економічних потреб (підвезення дітей до навчальних закладів, сільських жителів до медичних закладів).

“Необхідно зазначити, що стан мережі автомобільних доріг місцевого значення безпосередньо впливає на безпеку дорожнього руху та збільшення дорожньо-транспортних пригод. Так, згідно законів України про Державний бюджет України щороку Хмельницькій області затверджувалися міжбюджетні трансфери у вигляді субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах. Разом з тим, Законом України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» така субвенція не передбачена,” – наголосив Володимир Білик

З метою вирішення питання щодо утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, які знаходяться на території територіальних громад головам громад було доручено завдання розглянути можливість спрямування коштів місцевого бюджету в 2024 році на їх утримання. Також, голови ТГ зобов’язані до 20 грудня поточного року проінформувати Державну службу надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області про виділення коштів, а ДСНС в подальшому проінформує про виконання завдання членів комісії з ТЕБ і НС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *