Заступник голови Володимир Юр’єв: Школа – територія безпеки

Автор | 21.07.2022

Школа має бути територією безпеки. Саме таким був головний меседж сьогоднішньої наради з представниками територіальних громад області, яку провів заступник голови ОДА Володимир Юр’єв. Основне питання наради – підготовка закладів освіти області до початку нового навчального року.

“Уже третій рік поспіль ми стикаємося із проблемами в організації освітнього процесу. Спочатку це був ковід, зараз – війна. Належні знання – це дуже важливий складник успіху дітей у майбутньому, тому попри всі проблеми, маємо зробити все від нас залежне, аби діти мали можливість здобути якісну освіту у безпечних умовах, – наголосив Володимир Юр’єв, звертаючись до громад. – Чи буде це онлайн, чи офлайн, залежить від того, чи зможуть органи місцевого самоврядування створити для дітей безпечні умови на випадок загроз.”

Ключові питання, що обговорили з представниками громад – стан підготовки захисних укриттів в закладах освіти та систем оповіщення про загрози, відпрацювання алгоритму роботи з педагогічними колективами, батьківськими спільнотами та учнями в умовах офлайн навчання. При цьому Володимир Васильович вкотре акцентував увагу на важливості проведенні інформаційної роботи з учасниками освітнього процесу, щоб і дорослі, і діти розуміли, як діяти в разі попередження про небезпеку. Посадовець також зауважив, що перед початком навчання батьки мають бути ознайомлені із умовами, які створені в закладі освіти,  аби вони знали, що їх діти будуть під постійним наглядом та у безпеці.

Окрему увагу приділили проблемі із підвозом учнів до закладів освіти, яка цього навчального року постала особливо гостро, адже понад 80 шкільних автобусів з початком війни передали на схід. Як зазначив Володимир Юр’єв, наразі очікується, що відповідно до рішення Уряду, буде надана можливість використання на закупівлю автобусів коштів з місцевих бюджетів, окрім того, ведеться активна комунікація з міжнародними організаціями щодо надання ними допомоги із забезпеченням транспортними засобами.

Підсумовуючи спілкування, заступник голови ОДА закликав голів райдержадміністрацій, керівників органів місцевого самоврядування, начальників органів управління освітою та керівників закладів освіти всіх типів та форм власності максимально активізувати роботу щодо створення безпечних умов у закладах освіти для вчителів та учнів, аби якнайбільша кількість дітей мала можливість навчатися в звичному режимі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *