Засідання ради з питань внутрішньо переміщених осіб: зміни у виплаті допомоги для ВПО та роботі Ради

Автор | 13.03.2024

13 березня відбулось засідання Ради з питань внутрішньо переміщених осіб за участі заступника голови Шепетівської районної державної адміністрації Ольги Лащ, представника благодійного фонду «Рокада», Шепетівської філії Хмельницького обласного центру зайнятості, фахівців структурних підрозділів адміністрації та членів ради.

У ході засідання обговорили актуальні зміни в законодавстві з 1 березня стосовно виплати допомоги внутрішньо переміщеним особам. Про це доповіла начальниця управління соціального захисту населення Шепетівської районної державної адміністрації Ліліана Танасієнко.

Про можливість отримати допомогу від держави з працевлаштування слухали представника Шепетівської філії Хмельницького обласного центру зайнятості, спеціалізованого кар’єрного радника Наталію Бушинську. Вона повідомила, що у рамках реалізації урядового проєкту єРобота служба зайнятості супроводжує грантові програми, якими можуть скористатись і ВПО.

Про напрямки діяльності Хмельницького осередку БФ «Рокада» у 2024 році розповіла Інна Хмільовська. Вона наголосила, що діяльність фонду охоплює роботу з приймаючими громадами, соціальні консультації та супровід, юридичну допомогу у вирішенні соціальних питань, матеріальну допомогу в вигляді одягу, предметів першої необхідності, інтеграцію біженців та шукачів притулку в українське суспільство: мовні курси, працевлаштування, перекваліфікацію.

У ході засідання присутні проголосували за оновлення складу Ради й виключення членів, які перемістилися до інших міст, не відвідують засідання та не беруть участі у її роботі.

Підсумовуючи засідання, Ольга Лащ наголосила, що Рада з питань ВПО – це інструмент діалогу та взаємодії українців, які через війну змушені були покинути свій дім, із владою. Рада шукатиме системні розв’язання проблем ВПО, братиме участь у розробці спільних рішень. Також було зазначено про важливість співпраці органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських організацій та самих внутрішньо переміщених осіб для впровадження позитивних змін, створення комфортних та безпечних умов для життя ВПО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *