З 1 жовтня збільшено розмір щомісячних компенсацій за здійснення догляду за потерпілими

Автор | 07.10.2022

В Шепетівському відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області перебуває на обліку 5 осіб які отримують кошти на постійний сторонній догляд, та 22 особи – на побутове обслуговування.

З 01 жовтня було збільшено мінімальний розмір витрат на здійснення медичного і стороннього догляду за потерпілими на виробництві, які у повному обсязі компенсує Фонд соціального страхування України.

Виплати за цим напрямом збільшились у зв’язку із зростанням з 01 жовтня 2022 року розміру мінімальної заробітної плати з 6 500 грн до 6 700 гривень.

Медико-соціальні послуги фінансуються Фондом, аби. забезпечити людину, яка набула інвалідності, необхідною допомогою – від щоденних візитів медичного персонал}’ для проведення процедур до сторонньої допомоги в побутових справах, як-от приготування та приймання їжі. Ці виплати здійснюються для осіб з інвалідністю, яким МСЕК визначена відповідна потреба, щомісячно.

Тож з 01 жовтня для усіх потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які потребують догляду чи допомоги в побутовому обслуговуванні, розмір компенсацій витрат від ФССУ на медико-соціальні послуги щомісяця складає:

  • •    спеціальний медичний догляд – сума витрат на місяць 6 700 грн (розмір мінімальної заробітної плати);
  • •    постійний сторонній догляд – сума витрат на місяць 3 350 грн (розмір половини мінімальної заробітної плати);
  • •    побутове обслуговування – сума витрат на місяць 1 675 грн (розмір чверті мінімальної заробітної плати).

Раніше ці витрати становили 6 500 грн, 3 250 грн і 1 625 грн відповідно.

Зазначені виплати здійснюються у наступному місяці за попередній, тож підвищені виплати потерпілі на виробництві отримають у листопаді 2022 року за жовтень 2022.

Шепетівське відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *