Як отримати пенсії та грошову допомогу у період дії воєнного стану

Автор | 30.03.2022

За вибором людини пенсію або грошову допомогу виплачують Укрпошта або уповноважені банки.
    Люди, які перебувають за своїм місцем постійного проживання:
– очікують доставку Укрпоштою пенсії або грошової допомоги додому або за наявності безпечних умов для життя отримують самостійно в найближчому поштовому відділенні Укрпошта.
Людям, які в умовах війни змінили своє постійне місце проживання, необхідно:
Обрати зручний спосіб одержання виплат:
– грошовим переказом через АТ «Ощадбанк» без відкриття банківського рахунку;
– переведення Укрпоштою коштів на поштове відділення за новим місцем перебування або до будь-якого автоматизованого відділення Укрпошта.
Якщо людина обрала грошовий переказ через АТ «Ощадбанк», про це повідомляє органи Пенсійного фонду (особисто, за телефоном, а також через особистий електронний кабінет на веб-порталі електронних послуг), або органи соціального захисту (особисто, за телефоном).
У заяві до органу Пенсійного фонду та органу соціального захисту про переказ коштів через АТ «Ощадбанк» без відкриття банківського рахунку за тимчасовим місцем перебування зазначається ПІБ, паспортні дані та про присвоєння РНОКПП  (індивідуального податкового номера) одержувача, його попереднє місце проживання (отримання пенсій або допомоги) та тимчасове місце перебування.
Якщо людина обрала переведення пенсії на інше поштове відділення, про це повідомляє органи Пенсійного фонду (особисто, за телефоном, а також через особистий електронний кабінет на веб-порталі електронних послуг) або Укрпошті за телефоном 0 800 300 545 (кнопка 2).
У повідомленні зазначається:
1. ПІБ одержувача пенсії або грошової допомоги.
2. Адреса місця проживання, за яким здійснювалась виплата за попередній період (лютий 2022 року).
3. Паспортні дані одержувача пенсії або грошової допомоги (серія та номер паспорту).
4. Номер телефону одержувача пенсії або грошової допомоги.
5. Спосіб отримання виплати (на відділення/додому).
6. Нова адреса перебування одержувача пенсії або
– якщо Ви отримуєте пенсію чи допомогу поштовим переказом, повідомте оператору код переказу, який отримали в SMS-повідомленні;
Якщо Ви не визначились з місцем отримання виплати та бажаєте отримати її на будь-якому автоматизованому відділенні Укрпошти, до якого буде доступ, повідомте про це оператора.
Кошти виплачуватимуться за заявленим місцем проживання за декілька днів.
Якщо виплачує уповноважений банк, виплата здійснюється шляхом зарахування коштів на поточний рахунок одержувача пенсії або допомоги, відкритий в уповноваженому банку.
У разі, якщо уповноважений банк, обраний одержувачем, не зможе виконувати свої функції, кошти будуть переказані до АТ «Ощадбанк» без відкриття рахунку, про що людину додатково повідомлять органи Пенсійного фонду України або органи соціального захисту. Для отримання коштів у відділення АТ «Ощадбанк» людині необхідно пред’явити паспорт та довідку про присвоєння РНОКПП (індивідуального податкового номера).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *