Як діяти і куди звертатись, якщо виявили випадки жорстокого поводження з дітьми в умовах воєнного стану?

Автор | 04.04.2022

В умовах воєнного стану в Україні, масової евакуації та переміщення дітей, сімей з дітьми з населених пунктів, де ведуться активні бойові дії, значно зростає загроза життю та здоров’ю дітей, а також ризик вчинення різних форм жорстокого поводження з ними, адміністративних чи кримінальних правопорушень по відношенню до них.

«Жорстоке поводження з дитиною» розглядається як будь-які форми фізичного, психологічного, сексуального або економічного насильства, зокрема, домашнього насильства, а також будь-які незаконні угоди стосовно дитини (вербування, переміщення, переховування, передача або одержання) вчинені з метою її експлуатації з використанням обману, шантажу чи уразливого стану.

Щодо кримінальних правопорушень відносно дітей слід зазначити, що у воєнний час найбільшими ризиками є вчинення злочинів проти життя та здоров’я дитини, статевої свободи та статевої недоторканості, залишенням у небезпеці та ненаданням допомоги, незаконного позбавлення волі або викрадення, насильницького зникнення, торгівлі дітьми, експлуатації, втягнення у протиправну діяльність.

Варто знати та пам’ятати, що відповідно до КУпАП та ККУ вчинення адміністративних та кримінальних правопорушень під час війни містять ознаки обтяжуючих обставин.

Повідомляти про випадки вчинення правопорушень можна за номерами:

– поліція 102

– єдиний номер українських екстрених служб 112

– 101 – служба порятунку, рятувальники;

– 103 – швидка медична допомога;

– 104 – газова служба.

Отримати консультацію з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидія домашньому насильству:

– Урядовий контактний – 1547;

Отримати консультації та психологічну підтримку:

• Національна гаряча лінія для дітей та молоді – 0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного телефону) або 116 111 (з мобільного);

• Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації – 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного телефону) або 116 123 (з мобільного).

Чат-бот у мережі Telegram «Дитина не сама» (@dytyna_ne_sama_bot) допомагає дітям у складних ситуаціях під час воєнного стану.

В Хмельницькій області можна звертатись до служб у справах дітей за місцем проживання, а також за телефонами: 79-46-51, 75-27-20, 65-72-50.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *