Вшанували пам’ять жертв голодоморів

Автор | 28.11.2021

У четверту суботу листопада в усьому світі вшановують пам’ять жертв голодоморів в Україні.Сьогодні, 27 листопада, біля пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932-1933 років, що на вулиці митрополита Шептицького, шепетівчани вшанували померлих краян.

У заході взяли участь перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Мельник, працівники райдержадміністрації, представники релігійних та громадських організацій, підприємств і установ, містяни. Учасники скорботного заходу хвилиною мовчання вшанували померлих у часи голодоморів.

Настоятель храму Миколая Чудотворця Православної Церкви України отець Василь Гетьман та настоятель храму св. мучеників Бориса і Гліба Української греко-католицької церкви отець Василь Боднар у спільній молитві відслужили молебень за спочилими.

16.00 розпочалась традиційна акція «Запали свічку пам’яті».

Запаліть свічку і встановіть її вдома на підвіконні, вшанувавши таким чином пам’ять мільйонів українців, яких було вбито голодом в Україні. Цей вогник символізує скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів.

У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років. Спланований сталінським режимом геноцид був покликаний зламати волелюбний дух українців і перетворити Україну на сировинний придаток комуністичної радянської імперії. За даними науково-демографічних експертиз, загальна кількість людських втрат від Голодомору 1932–33 років становить майже 4 мільйони осіб, а втрати українців у частині ненароджених становлять понад 6 мільйонів.У листопаді 2006 року Верховна Рада визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Також це на міждержавному рівні визнали 15 держав-членів ООН і держава Ватикан.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *