Всесвітній день протидії торгівлі людьми

Автор | 30.07.2021

30 липня міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми. Україна щороку долучається до відзначення цього дня шляхом проведення інформаційно-просвітницьких акцій на центральному та місцевому рівнях.

         Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, від якої потерпають чоловіки, жінки та діти, та яка не втрачає актуальності  у ХХІ столітті для жодної країни світу, включаючи Україну.

         Україна була серед перших країн у Європі, яка у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми. У Кримінальному кодексі України покарання за торгівлю людьми передбачено статтею 149, яка визначає ці злочинні дії як вербування, переміщення, переховування, передачу або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи.

      Однак, не дивлячись на значну кількість інформації стосовно цього явища у засобах масової інформації та підвищення обізнаності серед широкого загалу, багато осіб, які постраждали від торгівлі людьми, не усвідомлюють того, що те, що з ними трапилось, є злочином, а вони – потерпілими. Вони не знають про можливості захисту своїх прав та інтересів та відшкодування шкоди, завданої їм цим злочином.

         Слід зазначити, що останніми роками спостерігається тенденція до збільшення кількості осіб, які постраждали від торгівлі людьми, тому у разі потрапляння у ситуацію торгівлі людьми необхідно звертатись до органів Національної поліції, соціального захисту населення, громадських організацій, де вам буде надано кваліфіковану консультацію та допомогу, а також за телефонами 527 та 0 800 505 501 –Національна безкоштовна гаряча лінії з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів. У Шепетівському районі координатором у сфері протидії торгівлі людьми визначено Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації.

         30 липня спеціалісти сектору    підтримки   сім’ї, координації надання соціальних послуг управління соціального захисту населення розповсюдили друковану продукцію та матеріали, надіслані Департаментом соціального захисту населення та провели  інформаційну компанію до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми .

Довідково:

У 2020 році Мінсоцполітики встановило статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 136 громадянам, з них 65 осіб були експлуатовані всередині країни (використання у збройних конфліктах). Також за видами експлуатації 52 особи постраждало від трудової експлуатації, 5 осіб – від сексуальної, 4 особи залучено до жебракування та 10 осіб втягнуто в злочинну діяльність.

Протягом I півріччя 2021 року Мінсоцполітики встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 42 громадянам, з яких 4 – жінки, 24 – чоловіки.

             Для оперативного реагування на виклики, пов’язані з цією проблемою, створено Державну установу „Урядовий контактний центр”, який має територіальні відділення в усіх регіонах України та проводить прийом звернень та повідомлень про/або від осіб, які постраждали від торгівлі людьми, домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або про загрозу вчинення такого насильства за номером телефону 15-47.

             На кожне звернення щодо домашнього насильства, торгівлі людьми, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей реагування має бути ефективним, людина, яка опинилася в біді, має отримати допомогу.

Управління соціального захисту населення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *