ВІДПУСТКИ ВІЙСЬКОВИХ: ЯКІ З НИХ НАДАЮТЬ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ

Автор | 20.05.2022

Законодавство, а саме Закон України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” передбачає ряд  основних та додаткових відпусток, на які мають право військовослужбовці. Щоправда, цей же закон вводить певні обмеження на їх використання. Стосуються такі заборони передусім правового режиму  особливого періоду. Тому зупинимося дещо детальніше на нормах закону щоб дізнатися, які відпустки  мають право отримувати захисники України в цей час, та що буде з тими видами відпусток, які поки що використати неможливо.

В особливий період під час дії воєнного стану військовослужбовцям можуть надаватися відпустки:

– за сімейними обставинами та з інших поважних причин із збереженням грошового забезпечення тривалістю не більш як 10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець.

– у зв’язку з хворобою або для лікування після тяжкого поранення за висновком (постановою) військово-лікарської комісії,

Також у вказаний період військовослужбовцям-жінкам надаються відпустки:

– у зв’язку з вагітністю та пологами,

– для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,

– якщо дитина потребує домашнього догляду, – тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку, а також

Надання військовослужбовцям під час дії воєнного стану інших видів відпусток припиняється.

У разі ненадання військовослужбовцям щорічних основних відпусток у зв’язку з настанням особливого періоду під час дії воєнного стану, такі відпустки надаються у наступному році. У такому разі дозволяється, за бажанням військовослужбовців, об’єднувати щорічні основні відпустки за два роки, але при цьому загальна тривалість об’єднаної відпустки не може перевищувати 90 календарних днів.

Зазначені відпустки можуть бути надані декількома частинами (більше двох), без обмеження тривалості кожної з них.

Слід зазначити, що у разі, якщо військовослужбовець звільнився зі служби і не використавши своє право на щорічні основні або додаткові відпустки, в тому числі перенесені з минулих років — закон передбачає право на отримання грошової компенсації за них. Таке право наявне у рік звільнення військовослужбовців зі служби.

Наголосимо, що військовослужбовців строкової служби право на виплату відповідної грошової компенсації не стосується.

Шепетівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *