Сьогодні, 7 лютого, під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Богдана Маршука відбулося штабне тренування органів управління і формувань районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи ЦЗ щодо дій в умовах пропуску льодоходу та інтенсивних дощових опадів.
Розпочинаючи захід, Богдан Петрович зазначив, що гідрографічна мережа Шепетівського району складається з 9 річок, 3 озер. Також на території району знаходиться водойма-охолоджувач ХАЕС, розташовані 452 одиниці гідротехнічних споруд, малі ГЕС. Найбільш вірогідними зонами можливих повеней на території району є басейни річок Горинь та Хомора та їх приток. В прогнозованій зоні можливого підтоплення знаходиться 1683 будівель на території 44 населених пунктів. З метою попередження виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з льодоходом, повенями та паводками у Шепетівській РВА розроблено плани організаційних та практичних заходів.
Про готовність органів влади та місцевого самоврядування до пропуску льодоходу, весняної повені та дощових паводків, захисту населених пунктів, об’єктів і сільськогосподарських угідь від підтоплень та мінімізації обсягів завданих збитків та про виконання заходів щодо захисту територій від шкідливої дії вод поінформував начальник Шепетівського районного управління ГУ ДСНС України у Хмельницькій області Віктор Матвійчук.
Далі учасники наради заслухали доповідь начальника 5 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Хмельницькій області Андрія Сампіра щодо стану організації реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані із пропуском льодоходу, весняною повінню та дощовими паводками. Андрій Миколайович повідомив, що відповідно до плану реагування на надзвичайні ситуації в районі підготовлено 45 одиниць інженерної техніки, 22 одиниці спецтехніки, 37 автономних джерел живлення, 18 одиниць насосного обладнання. Проведено обстеження наявних 9 плавзасобів, створено запас 2050 мішків, 101,5 тон сипучих матеріалів. Підрозділами 5 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Хмельницькій області протягом січня 2023 року проведено тренування щодо рятування людей на воді в умовах пропуску льодоходу, паводку і повені. Перевірено інженерну та автомобільну техніку, засоби евакуації людей, мобільне насосне обладнання, автономні джерела живлення та освітлювання, засоби забезпечення питною водою, створення резерву паливно-мастильних матеріалів тощо.
Керівники спеціалізованих служб ЦЗ району та представники окремих територіальних громад району доповіли про наявність та готовність сил та засобів для ліквідації можливих надзвичайних ситуацій, пов’язаних із пропуском льодоходу, весняної повені та дощових паводків.
На завершення перший заступник голови адміністрації Богдан Маршук зазначив: «Необхідно в постійному режимі забезпечувати готовність спеціальної та інженерної техніки та відповідних матеріально-технічних резервів для запобігання, ліквідації будь-яких надзвичайних ситуацій та їх наслідків на території району».