8 січня заступник начальника Хмельницької ОВА Володимир Юр’єв провів засідання регіональної комісії з питань евакуації при ОВА. Метою зібрання стало обговорення організаційних питань щодо подальшої роботи регіональної комісії та місцевих комісій з питань евакуації, а також визначення завдань евакуаційним органам щодо організації приймання та розміщення евакуйованих осіб.
Зважаючи на збройну агресію російської федерації проти України та наявність на території області атомної електростанції, Володимир Юр’єв наголосив усім присутнім на важливості питання забезпечення готовності до здійснення евакуаційних заходів на території області. “Ми повинні бути готові до будь-якого розвитку подій. Тільки завдяки злагодженій роботі всіх служб зможемо впоратися з викликами та гарантувати безпеку нашим людям. Тож прошу усіх відповідально поставитися до своїх обов’язків, чітко виконувати поставлені завдання та координувати свої дії з іншими службами. Кожен з нас має зробити все можливе, щоб забезпечити безпеку людей та організувати евакуацію на найвищому рівні”, – сказав заступник начальника ОВА.
Окремо учасники засідання приділили увагу питанню щодо розгортання додаткових місць для прийому осіб, евакуйованих з районів проведення бойових дій. Нагадаємо, станом на сьогодні за рішенням Координаційного штабу з питань проведення обов’язкової евакуації населення в умовах воєнного стану Хмельниччина забезпечує прийом евакуйованих, які прибувають евакуаційними поїздами, з міст Запоріжжя та Херсон. На залізничному вокзалі станції Хмельницький обласною організацією Товариства Червоного Хреста України спільно з обласною військовою адміністрацією створено та функціонує приймальний пункт евакуації. Розселення людей, які потребують допомоги в наданні прихистку, проводиться в створених територіальними громадами місцях тимчасового проживання (МТП).
“Наразі з проханням про поселення на території області звертається невелика кількість людей. Але ми розуміємо, що кількість евакуйованих напряму залежить від ситуації на фронті і число внутрішньо переміщених осіб може швидко зростати. Тому ми маємо бути готові та завчасно опрацювати питання щодо можливості розгортання додаткових ліжкомісць для розміщення осіб, евакуйованих з районів проведення бойових дій”, – зазначив посадовець.
В ході засідання присутні обговорили організаційні питання та шляхи покращення координації між службами, а також визначили необхідні заходи для забезпечення безпеки та підтримки переселенців.