Відбулось засідання Ради з питань внутрішньо переміщених осіб

Автор | 05.09.2023

Під головуванням заступника начальника Шепетівської районної військової адміністрації Олічка Лащ-Пипич відбулось засідання Ради з питань внутрішньо переміщених осіб.

У заході взяли участь представники громадських організацій: директорка благодійної організації «Благодійний фонд «Зміцнення громад» Тетяна Василик, директорка благодійної організації Благодійний фонд «Неймовірні люди» Руслана Ребекевша, координатор Хмельницького осередку благодійної організації БФ «Рокада», працівники райдержадміністрації та внутрішньо переміщені особи.

На засіданні було обрано голову, заступника та секретаря Ради з питань ВПО при Шепетівській районній військовій адміністрації. Також присутні ознайомились з Положенням про Раду з питань ВПО .

Серед іншого, учасники наради обговорили процес створення Рад з питань ВПО при місцевих органах влади. Наразі Ради з питань ВПО вже утворені в 6 громадах району – Шепетівській, Славутській, Берездівській, Грицівській, Крупецькій, Понінківській. Ще 5 громад розглядають питання про їх створення – Нетішинська, Плужненська, Полонська, Судилківська та Улашанівська громади. Решті громад було рекомендовано вирішити питання щодо створення Рад з питань ВПО у громадах та прийняти Положення про зазначені ради з урахуванням Типового положення , затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 04 серпня 2023р. №812.

Такі ради сприятимуть реалізації регіональної політики щодо внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, їхній адаптації й інтеграції у приймаючі громади.В ході обговорення також було надано доручення головам органів місцевого самоврядування вивчити стан проживання та підготовки помешкань внутрішньо переміщених осіб до осінньо-зимового періоду та проінформувати адміністрацію РВА.

Довідково: станом на 01 вересня 2023р. на території Шепетівського району 27 260 облікованих переміщених осіб. Серед них : 19 412 – сімей, 10 492 – чоловіків, 16 768 – жінок, 7 984 – дітей віком до 18 років, 12 039 – осіб працездатного віку, 1009 – інвалідів, 4405 – пенсіонерів, 36 – багатодітних сімей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *