ВАЖЛИВО: чи працюють в Україні SWIFT та міжнародні системи грошових переказів в умовах воєнного стану?

Автор | 16.03.2022

Що таке SWIFT?

SWIFT – це міжнародна міжбанківська система передавання інформації та здійснення платежів. Її послугами користуються близько 11 тис. банків і фінансових установ у понад 200 країнах світу.

Чим відрізняються перекази через SWIFT та через міжнародні системи грошових переказів (наприклад Western Union)?

Перекази через SWIFT – це перекази коштів з банківського рахунку на банківський рахунок. Такі перекази не швидкі, можуть йти 1-3 дні.

Перекази через міжнародні системи грошових переказів (наприклад Western Union) – це миттєві перекази, які не потребують відкриття рахунку в банку. У міжнародної системи грошових переказів є власна база, куди заноситься ваш переказ і за допомогою цієї бази, знаючи номер переказу, – можна отримати надіслані кошти.

Чи можу я отримати кошти в Україні, переказані мені з-за кордону через SWIFT або міжнародні системи грошових переказів (Western Union тощо)?

Національний банк не вводив обмеження на більшість переказів з-за кордону. Заборона стосується виключно переказів, пов’язаних з рф та рб, а також переказів у російських та білоруських рублях. Тобто ви можете отримувати перекази з-за кордону, якщо вони не підпадають під наведену заборону.

Як мені отримати готівку в іноземній валюті, якщо я отримав на свій рахунок відповідний переказ через SWIFT?

Варіант 1. Щоденно знімати в касі працюючих відділень вашого банку іноземну валюту в еквіваленті 30 тис. грн (це, наприклад, трохи більше 1 тис. дол. США, або близько 900 євро).

Варіант 2. Конвертувати відповідні кошти в гривню і знімати до 100 тис. грн на день.

Виняток лише для українців, що перебувають на територіях, які під загрозою окупації державою-агресором/державою-окупантом.

Видача готівки здійснюється в межах залишку коштів на рахунку за наявності готівкових коштів у касі філії/відділення. Рішення про видачу таких коштів приймається керівником банку та може делегуватися керівникові філії/відділення банку.

Як мені отримати готівку в іноземній валюті, якщо мені надійшов переказ через міжнародні системи грошових переказів (Western Union тощо)?Перекази, що здійснюються через міжнародні системи грошових переказів без відкриття рахунків, надходять в Україну без обмежень. Видача готівкових коштів з рахунків клієнтів здійснюється з урахуванням вимог Постанови № 18 від 24.02.2022 року.

А саме: якщо вам надійшов переказ через міжнародні системи грошових переказів, то ви можете отримати готівку в іноземній валюті у повному обсязі, але з урахуванням чинних на день отримання обмежень та можливостей відділень банків та небанківських фінансових установ – учасників, відповідних міжнародних платіжних систем.

 Чи можу я переказати кошти за кордон через SWIFT або міжнародні системи грошових переказів (наприклад Western Union)?

Сьогодні більшість переказів з України за кордон заборонені.

ВИНЯТКИ!!! Оплата витрат за кордоном, пов’язаних зі смертю громадян, лікуванням в медичних закладах та транспортуванням хворих.

Такі обмеження – необхідний крок зараз для підтримки економіки та фінансової системи в умовах збройної агресії російської федерацій. Звертаємо вашу увагу, що Національний банк поступово послаблює обмеження на валютному ринку, якщо бачить простір та можливості для цього.

Після перемоги України над окупантами рф обмеження будуть скасовані до довоєнного рівня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *