В районі діє мережа спеціалізованих установ для постраждалих від домашнього насильства

Автор | 03.04.2023

       31 березня у районній військовій адміністрації відбулося засідання районної Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми. Провела його заступник начальника РВА Ольга ЛАЩ.

        Розпочинаючи засідання, посадовиця наголосила, що протидія домашньому насильству  є одним із пріоритетних напрямків роботи органів державної влади з метою профілактики та недопущення таких випадків. “До цього негативного явища прикуто увагу суспільства, різних міжнародних та громадських організацій, а тому на органи влади та місцевого самоврядування покладено ряд обов’язків, що повинні сприяти протидії проявам домашнього насильства,” – зазначила вона.

        В ході наради про виконання Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» доповів представник управління соціального захисту населення РВА. Також учасники наради обговорили актуальні питання щодо мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі.

          Нагадаємо, що в районі створено мережу спеціалізованих установ для постраждалих від домашнього насильства, це:  1 денний центр з кризовою кімнатою, 4 консультаційних пункти та 17 мобільних бригад. Окрім цього, в навчальних закладах, соціальних та громадських установах району проводяться інформаційно-просвітницькі кампанії, ведеться профілактична робота із різними категоріями населення щодо запобіганню та протидії домашньому насильству.

           Ще одне ключове питання координаційної ради стосувалося реалізації в районі Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека». Так, реагуючи на тривалі та жорстокі військові дії в Україні, урядом було прийнято зміни до Національного плану, зокрема щодо проведення реформ у секторі безпеки і оборони, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, а уже 21 березня 2023 року було затверджено новий обласний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН.

           Розширення прав і можливостей жінок сприяє успіху мирних переговорів і досягненню тривалого миру, пришвидшує відновлення економіки, зміцнює миротворчі операції, підвищує ефективність гуманітарної допомоги та може сприяти протидії насильницькому екстремізму.

          Резолюція Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека” охоплює такі основні напрями діяльності – забезпечення повної та рівноправної участі жінок і чоловіків у прийнятті рішень на всіх рівнях, запобігання насильству за ознакою статі, захист прав і врахування потреб постраждалих в умовах конфліктів і після їх завершення, врахування особливих потреб жінок і дівчат, у тому числі вразливих категорій (зокрема біженців, внутрішньо переміщених осіб, жінок, які постраждали від насильства за ознакою статі та сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом), а також жінок-комбатантів, жінок-ветеранів під час надання послуг у сфері охорони здоров’я, психологічної та гуманітарної допомоги, тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *