В ОВА відбулось засідання Територіальної комісії з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах

Автор | 08.11.2022

7 листопада в ОВА заступник голови ОДА Сергій Ткачук провів засідання Територіальної комісії з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах при обласній державній адміністрації. На засіданні були присутні усі члени Територіальної комісії та представники теплопостачальних підприємств області.

Варто зазначити, що відновлення роботи таких комісій в регіонах стало можливим завдяки відповідному рішенню Кабінету Міністрів України, ухваленому наприкінці вересня. Мета цього кроку – забезпечити можливість верифікації та компенсації різниці в тарифах підприємствам теплопостачання, аби завдяки відшкодуванню різниці в тарифах врегулювати питання їх заборгованості за спожиті енергоносії та гарантувати фінансову спроможність під час опалювального сезону 2022/2023 рр.

Відповідно до змін, які були внесені у Типове положення про такі комісії, відшкодовуватиметься заборгованість, що утворилася на 1 липня 2022, а в подальшому для підприємств ТКЕ — щоквартально протягом дії воєнного стану. До складу територіальної комісії увійшли представники НКРЕКП та Держаудитслужби. Розрахунки обсягів заборгованості з різниці в тарифах, поданих суб’єктами господарювання до Територіальної комісії оприлюднюються на офіційних вебсайтах ОВА та НКРЕКП. Також визначено особливості подання документів суб’єктами господарювання, що постраждали внаслідок воєнних (бойових) дій або функціонують на території ведення активних бойових дій.

Як і вимагається постановою, подані підприємствами Хмельниччини розрахунки обсягу заборгованості з різниці в тарифах 01.11.2022 були розміщені на сайті ОВА та надіслані для розміщення на сайті НКРЕКП. На розгляд комісії були представлені розрахунки заборгованості з різниці в тарифах, утвореної після 1 червня 2021 р. станом на 1 липня 2022 р., від дев’яти підприємств теплопостачання області. В ході роботи учасники комісії заслухали керівників цих підприємств, розглянули подані ними заяви, розрахунки обсягу заборгованості та підтвердні документи.

За результатами обговорення комісія узгодила подані обсяги по всіх 9 підприємствах  на загальну суму 353,6 млн грн. На основі сум, визначеної Територіальною  комісією, Мінрегіон розглядатиме питання про надання відповідної субвенції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *