На Хмельниччині відбулося засідання робочої групи з розробки Регіонального енергетичного плану (РЕП) Хмельницької області на 2025-2030 роки. Зустріч під головуванням заступника начальника ОВА Владислава Фалюша об’єднала експертів, науковців та працівників енергетичної галузі.
Посадовець розповів, що в поточному році були внесені зміни до Закону України «Про енергетичну ефективність», відповідно до якого створений Регіональний енергетичний план. В його основі враховані енергетичні можливості регіону в сучасних реаліях, а також закладені принципи енергоефективності. Обласна військова адміністрація підписала меморандум про взаємодію з проєктом USAID «Енергетична безпека», спільно із яким розроблявся зазначений план.
“Наша мета сьогодні – прийняти запропоновану готову версію Регіонального енергетичного плану, із яким невдовзі зможуть ознайомитись жителі краю на офіційних ресурсах. Планується, що даний документ, стане привабливим для інвестицій, ощадливим для місцевих та державного бюджетів. І тому, маємо максимально його реалізувати, поетапно та залучати різні джерела фінансування. Дякую всім, хто долучився до його розробки,” – зазначив Владислав Фалюш.
Впродовж засідання, члени робочої групи обговорювали перспективи та виклики втілення Регіонального енергетичного плану, презентували результати успішно реалізованих енергетичних проектів, зокрема з застосуванням альтернативних джерел електроенергії.
Цілі, які ставить перед собою енергетичний план включають забезпечення регіональної енергетичної незалежності та стійкості, впровадження заходів з енергоефективності та зниження фінансових витрат на об’єктах, які фінансуються з обласного бюджету.
Швидке нарощування виробництва електричної енергії буде здійснюватися за рахунок відновлюваних джерел електроенергії, переважно сонячних електростанцій. Окрім того, стане можливим використання скидної теплової енергії від АЕС, використання відходів сільського господарства та агропромислового комплексу.
Резюмуючи, учасники висловили переконання, що Хмельниччина стане чудовим майданчиком для застосування передових технологій, які включає Регіональний енергетичний план.