В ОВА обговорили можливість співпраці у сфері освіти зі штатом Міссісіпі

Автор | 15.07.2022

12 квітня цього року штат Міссісіпі визнав Хмельниччину областю – побратимом. Це вперше в історії штат США прийняв таке рішення. Варто зазначити, що підписана угода про побратимство між штатом Міссісіпі й Хмельницькою областю передбачає зміцнення співпраці та дружби між їхнім населенням, взаємне ознайомлення з історією та культурою регіонів, а також обмін досвідом у розв’язанні аналогічних проблем, що постають перед місцевими органами влади й іншими організаціями.

Ще один напрямок дружньої співпраці між країнами спрямований на розвиток освітнього середовища та можливості в рамках академічної мобільності надати здобувачам освіти та науково-педагогічним працівникам навчатися, викладати, стажуватися та проводити наукову діяльність у закладах освіти США. Саме цьому питанню була присвячена зустріч, яка відбулася за участю представників штату Міссісіпі та обласної військової адміністрації.

Також до зустрічі долучилися керівники закладів вищої освіти Хмельниччини, які готові до організації та проведення спільних конференцій, конгресів, семінарів між викладачами, дослідниками, фахівцями та нашими здобувачами освіти та закладами освіти США, а також до проведення іншої педагогічної і дослідницької роботи.

Це перша така інформаційна зустріч, під час якої ректори наших вишів представили свої навчальні заклади, розказали про перспективи і майбутнє, про бачення співпраці у подальшому.

Звертаючись до учасників зібрання, заступник голови ОВА Володимир Юр’єв висловив слова глибокої вдячності за можливість у співпраці  з штатом Міссісіпі розвивати наукову й педагогічну діяльність закладів вищої освіти Хмельницької області та підтримку України та Хмельниччини у такий складний час.

“Для нас важливо те, що ми маємо друзів та партнерів на віддалених землях, які нас підтримують і які намагаються бути для нас максимально корисними. Сьогодні наша зустріч проходить в рамках того, що ми намагаємося співпрацювати і у сфері освіти, адже для нас вкрай важливо, щоб наші діти, діти наших Героїв, які сьогодні боронять нашу країну, в подальшому мали перспективу вищої освіти, були конкурентними на світовому ринку праці”, – сказав посадовець.

Володимир Васильович висловив сподівання, що сьогоднішня зустріч матиме великий результат для освіти нашої області, а співпраця між регіонами буде максимально ефективною та результативною.

В свою чергу, помічник аташе з питань освіти та культури Посольства США в Україні Вікторія Михайленко відмітила, що завдяки налагодженню цих зв’язків підвищиться зацікавленість у навчанні здобувачів освіти, покращаться взаємини між студентами закладів освіти штату Міссісіпі та Хмельниччини, а також буде створено атмосферу взаєморозуміння, поваги та толерантності.

В ході спілкування учасники зустрічі обговорили перспективи подальшої співпраці, зокрема в частині обміну студентами та досвідом, розвитку спільних проектів, стажування педагогічних працівників тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *