Сьогодні в обласному центрі відбулася установча зустріч щодо старту пілотного проєкту «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» у Хмельницькій області. Привітав учасників засідання із початком реалізації такої важливої ініціативи заступник начальника ОВА Володимир Юр’єв. Участь в заході також взяли представники обласної влади, профільних підрозділів ОВА, служб соціальної сфери та територіальних громад області.
“Ми сьогодні з великою надією, з великим сподіванням розпочинаємо проєкт «Родина для кожної дитини». Адже розуміємо, що в умовах війни кількість дітей сиріт, які опинились в складних життєвих обставинах та дітей, які потребують соціальної підтримки, на жаль, буде лише зростати. Тема підтримки дітей завжди актуальна, зокрема зараз, тому вкрай важливо, щоб наші соціальні служби були максимально злагоджені та ефективні. Для того, щоб ні одна дитина не опинилась на вулиці та не залишилась без нагляду, належного догляду та належної освіти,” – наголосив Володимир Юр’єв.
Також, за його словами, надзвичайно важливо щоб кожна дитина зростала у сімейній формі виховання, адже так вона отримує кращі умови життя та отримує достатньо уваги. Саме на цьому і зосереджений зазначений проєкт, аби кожна дитина, яка за певних умов опинилася в складних життєвих обставинах чи без батьківського піклування, продовжувала рости в повноцінній сім’ї.
Продовжуючи захід, учасники детально ознайомилися із ключовими завданнями та запланованими результатами проєкту, зокрема були й представлені пілотні громади, відібрані для участі у ньому.
Нагадаємо, що на конкурсних засадах були обрані 13 територіальних громад, а саме: 3 громади Кам’янець-Подільського району (Дунаєвецька, Новодунаєвецька, Чемеровецька), 8 громад Хмельницького району (Антонінська, Городоцька, Волочиська, Летичівська, Меджибізька, Розсошанська, Теофіпольська, Ярмолинецька) та 2 громади Шепетівського району (Сахновецька, Шепетівська). Відтак, під час заходу відбулося підписання договорів про співпрацю із пілотними громадами.
Варто детальніше зазначити, що головною метою проєкту є покращення якості надання послуги патронату та її доступності для вразливих сімей з дітьми, надаючи альтернативу інтернатним закладам. Патронатні вихователі надаватимуть прихисток дітям, які тимчасово не можуть перебувати зі своєю родиною з різних причин. Ще більше інформації можна знайти за посиланням: http://surl.li/rnesm
Реалізація проєкту «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» виконується спільно Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Партнерством «Кожній дитині», Міністерством соціальної політики України, Координаційним центром із розвитку сімейного виховання та догляду дітей, Національною соціальною сервісною службою України, службами у справах дітей територіальних громад, ОВА, центрами надання соціальних послуг, регіональними центрами соціальних служб та неурядовими організаціями за фінансової підтримки Європейського Союзу.