В обласному центрі відбулася передача рушника єднання “Цвіт вишиванки”

Автор | 26.06.2023

22 червня у Хмельницькому обласному науково-методичному центрі культури і мистецтва відбулася передача рушника єднання в рамках Всеукраїнського фестивалю національної вишивки та костюма «Цвіт вишиванки».

З ініціативи голови Української Всесвітньої координаційної ради Михайла Ратушного, голови Ліги підприємців «Українська справа» Михайла Ратушняка та голови Благодійного фонду «Цвіт вишиванки» Євгена Філя у 2013 році в рамках Всеукраїнського фестивалю національної вишивки та костюма «Цвіт вишиванки» був започаткований проєкт Міжнародного вишитого рушника-єднання «Цвіт вишиванки». Основний задум –  відобразити на рушники орнаменти з 24 областей України, АР Крим та міста Києва, а також 26 узорів, які найбільш поширені в українських діаспорах інших держав.

На рушнику єднання в хронологічному порядку вже вишиті орнаменти Тернопільщини, Івано-Франківщини, Канади, Польщі, Німеччини, Черкащини, Полтавщини, Дніпропетровщини, Італії, Великобританії, Австрії, Латвії, Литви, Естонії, Львівщини, Криму, Волині, Рівненщини. Наступним стане вишитий традиційний орнамент Хмельниччини.

В нашій області понад 2000 вишивальниць. І честь виконати таку важливу місію – вишити традиційний орнамент Хмельниччини на рушнику – єднання отримала майстриня Надія Демчук. Вишивкою Надія займається більше 50 років, володіє щонайменше 90 техніками ручної вишивки, навчає майстерності вишивки молодь. Також майстриня створила велику кількість вишиваних виробів високого ґатунку: суконь, сорочок, рушників та скатертин.

Здобудемо нашу перемогу разом!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *