Уряд розширив перелік осіб, що можуть отримати статус учасника бойових дій

Автор | 31.10.2022

Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до Постанови КМУ № 413 щодо надання статусу учасника бойових дій. Цими змінами врегульовуються порядок та процедура надання статусу УБД українським Захисникам і Захисницям, які стали на оборону України від початку повномасштабного наступу рф, з лютого 2022 року.

Так, умовою надання статусу УБД для військовослужбовців є виконання ними особисто, або у складі військової частини (установи, закладу) бойових завдань. При цьому не встановлюються вимоги щодо кількості днів перебування в районах проведення бойових дій.

Підтвердженням виконання бойових завдань військовослужбовцем є витяги/копії з (за наявності хоча б одного з таких документів):

➡ бойових донесень;
➡ журналів бойових дій (оперативних завдань, ведення оперативної обстановки);
➡ вахтових журналів;
➡ польотних листів;
➡ матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень, контузій, каліцтв.

Для отримання статусу учасника бойових дій командири військових частин звертаються до комісії, утвореної державним органом, у підпорядкуванні якого перебуває військова частина або військовослужбовці самостійно звертаються через територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

При собі слід мати один із документів, що підтверджують виконання бойових завдань, зазначених вище, та довідку про безпосередню участь у заходах із забезпечення оборони, форма якої затверджена тепер новим додатком до Постанови КМУ № 413.

З повним текстом оновленої Постанови КМУ від 21.10.2022 №1193 можна ознайомитися за посиланням: https://bit.ly/3TJw4rv

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *