Упродовж січня – березня 2023 року аудитори Хмельниччини забезпечили відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 4,2 млн грн

Автор | 01.05.2023

Працівники Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області за перший квартал поточного року провели 104 заходи державного фінансового контролю, за результатами яких задокументовано втрат матеріальних та фінансових ресурсів на суму понад 5,8 млн грн та встановлено порушень законодавства у сфері закупівель на суму понад 136,6 млн грн.

Правоохоронним органам передано матеріали 10 контрольних заходів, за якими розпочато 1 досудове розслідування. За цей період складено 13 протоколів про адміністративні правопорушення та притягнуто 4 посадові особи до адміністративної відповідальності. Також до об’єкту контролю застосовано одну фінансову санкцію.

За результатами проведення моніторингу 90 процедур закупівель виявлено порушень законодавства у сфері закупівель на суму майже 125 млн грн. З них попереджено порушень у 26 випадках на суму майже 43,5 млн грн, зокрема розірвано 16 договорів закупівель на суму близько 30,4 млн грн.

Загальна сума відшкодованих втрат за усіма заходами державного фінансового контролю за три місяці року перевищує 4,2 млн грн. Економічний ефект від виконання пропозицій за результатами проведених державних фінансових аудитів становив понад 0,3 млн грн. Окрім того, задокументовано втрат на понад 8,1 млн грн внаслідок неефективних управлінських дій, які вчинила підконтрольна установа.

У рамках відкритих кримінальних проваджень за зверненнями правоохоронних органів аудитори як спеціалісти надали 19 консультацій і виявили факти порушень, що призвели до втрат, на понад 9,2 млн грн, внаслідок чого 5 особам вручено повідомлення про підозру у скоєнні кримінального правопорушення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *