Укрпошта випустила нову марку із знаменитим рятувальником Патроном

Автор | 01.09.2022

Навіть після нашої перемоги ми ще довгий час будемо відчувати наслідки російської ворожої агресії. Тисячі кілометрів територій потребуватимуть розмінування, аби українці повернулись до мирного життя. І хоча війна ще триває, а ця небезпечна, але така важлива місія вже лягла на плечі військових та рятувальників, адже зараз вони очищають від рашистських “гостинців” відвойовані у ворога міста та села, ліси та поля.

Наші розмінувальники – справжні знавці своєї справи, а ще вони мають чудових помічників – службових собак, один із яких – знаменитий Патрон, що став для усіх справжнім талісманом. Але не менш важливим для їх ефективної роботи та безпеки є сучасне технічне обладнання. Тож аби допомогти розмінувальникам та їхнім чотирилапим помічникам у цьому питанні, Укрпошта випустила благодійні поштові марки «Пес Патрон».

Кошти, отримані від її продажу, будуть спрямовані через фандрейзингову платформу UNITED24 на закупівлю найбільшої і найпотужнішої машини механізованого розмінування «Armtrac 400», що може розміновувати до 2400 кв м на годину, а управляти нею оператор може дистанційно з безпечної відстані до 800 метрів або з броньованої кабіни. Решта коштів буде спрямована притулкам для тварин через KSE Foundation. Загалом Укрпошта планує зібрати понад 1 млн євро.

Сьогодні у Кам’янці-Подільському відбулася урочиста церемонія спецпогашення цієї благодійної марки. Символічно, що локацією для введення в обіг даної марки обрано один із кращих навчально-тренувальних центрів, який навчає майбутніх саперів. До участі в церемонії долучилися керівник Хмельницької дирекції Укрпошти Микола Громов, керівництво області та міста, представники ГУ ДСНС в області та військові сапери.

Вітаючи присутніх, перший заступник начальника ОВА Сергій Тюрін висловив упевненість, що такі благодійні ініціативи є дуже важливими і неодмінно будуть активно підтримані українцями.

“Впродовж 190 днів повномасштабної війни ми неодноразово демонстрували всьому світу єдність, та згуртованість нашої нації. Українці – неймовірні. Об’єднавшись, люди зібрали гроші на Байрактари та супутник для наших ЗСУ, отож не сумніваюсь, що і розмінувальний автомобіль у наших саперів обов’язково буде. На жаль, роботи у них дуже багато, але я вірю, що ми обов’язково переможемо,  розмінуємо та відбудуємо кожен куточок нашої незалежної України,”- зазначив посадовець.

Марковий аркуш містить 8 різних за сюжетом поштових марок із зображенням пса Патрона. Автором поштового випуску став дизайнер-ілюстратор Олександр Нікітюк, учасник конкурсу Укрпошти на кращий дизайн поштової марки «Доброго вечора, ми з України!».

Вартість кожної поштової марки – 31 грн, з яких номінальна вартість – F (23 грн), а сума благодійного збору позначена на кожній марці знаком «+» і складає 8 грн. Загалом випущено 8 млн марок. Марки продаються тільки у форматі аркушу. Також випущено конверти «Перший день», художні конверти формату С6 та DL, листівка. Зауважимо, що на їх продаж діють обмеження: у відділеннях та онлайн можна придбати не більше 5 маркових аркушів, 5 листівок, 5 художніх конвертів на одне замовлення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *