Українці, які безоплатно прихистили у себе переселенців, отримають державну підтримку на комуналку

Автор | 21.03.2022

Уряд розробив соціальний пакет для підтримки внутрішньо переміщених осіб. Він врегульовує питання соціальних виплат, працевлаштування, а також розміщення людей, які втратили або вимушено покинули своє житло. Про це повідомляє Міністерство розвитку громад і територій. 

         «Власники житла, які безкоштовно прихистили внутрішньо переміщених людей, отримають гарантовану державну підтримку в розмірі близько 450 грн на місяць за кожну прийняту особу, незалежно від віку, для компенсації витрат на комунальні послуги», – каже міністр Олексій Чернишов.

Алгоритм дій для отримання компенсації:

  1. Люди, які мають житло та готові дати прихисток внутрішньо переміщеним особам, повинні повідомити місцеву владу про готовність прийняти у себе переселенців.

         Для цього необхідно звернутися до органу місцевого самоврядування із заявою та надати необхідну інформацію. Також цю інформацію можна надати через веб-сайт «Прихисток».

          Органи місцевого самоврядування почнуть формувати реєстр житлового фонду доступного для розміщення. Це дозволить розмістити якомога більшу кількість людей. Що важливо, розселення у житлі буде відбуватись лише за згодою власників житла, які  погодились надати  прихисток.

2. Щомісячно власники житла, які безкоштовно прийняли у своїх домівках переміщених осіб, будуть отримувати виплату з бюджету через органи місцевого самоврядування.


Управління соціального захисту населення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *