У Шепетівському районі відбулися тактико-спеціальні навчання щодо дій у разі виникнення радіаційної аварії на Хмельницькій АЕС

Автор | 21.07.2023

20 липня у містах Нетішин та Шепетівка відбулися регіональні тактико-спеціальні навчання з органами управління та силами цивільного захисту області щодо дій у разі виникнення радіаційної аварії на Хмельницькій АЕС. Представники системи цивільного захисту відпрацювали практичні дії комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і комісії з питань евакуації. На практиці реалізовували заходи із оповіщення та збору населення, його евакуацію до проміжних та приймальних евакопунктів.

Загалом у ході навчань відбулося розгортання мережі евакоорганів і евакопунктів, відпрацьовані питання моніторингу та прогнозування поширення радіаційної хмари, організації роботи постів регулювання руху, у тому числі на межі 30-кілометрової зони спостереження Хмельницької АЕС. Також відпрацювали порядок роботи пункту спеціальної обробки: санітарної обробки людей та спецобробки техніки, при цьому використовуючи можливості служб взаємодії та Мобільного рятувального центру швидкого реагування ДСНС. Під час навчання застосували на практиці надсучасний спецавтомобіль СМРХР-В – обладнаний приладами для оперативного аналізу радіаційної та хімічної розвідки в радіусі десятків кілометрів, засобами для відбору проб та ідентифікації невідомих речовин, засобами індивідуального захисту, оснащений системою Starlink.

Для стабілізації емоційного та психологічного стану людей, а особливо дітей, працювали психологи ДСНС спільно з волонтерами Товариства Червоного Хреста України в області. Наприкінці навчань у Шепетівській РВА було підведено підсумки тактико-спеціальних навчань.Заступник Голови ДСНС України Володимир Демчук та перший заступник начальника Хмельницької ОВА Сергій Тюрін у своїх доповідях зазначили, що Служби цивільного захисту Хмельниччини загалом спроможні виконати задачі та відреагувати на загрози, якщо такі будуть на території області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *