У серпні аграрії Шепетівщини завершили збирання ранніх сільськогосподарських культур

Автор | 08.09.2022

Особливу роль в соціально – економічному житті району та забезпеченні продовольчої безпеки держави в період воєнного стану відіграє аграрний сектор.

У серпні 2022 року аграрії Шепетівщини завершили збирання ранніх сільськогосподарських культур. Всього зернових та зернобобових культур зібрано з площі 48,5 тис. га, намолочено 309,8 тис. тонн зерна при урожайності 63,8 ц/га, що є найкращим показником серед районів області.

Значну увагу агроформування району приділили вирощуванню такої основної продовольчої культури як озима та яра пшениці. Застосування прогресивних технологій вирощування даної культури дало можливість досягти середньої урожайності по 67 ц/га. Ярий та озимий ячмінь обмолочено на площі 10,4 тис. га, середня урожайність становить 58 ц/га. Горох вродив по 35,2 ц/га, жито по 68 ц/га. Із технічних культур повністю зібрано озимий та ярий ріпак урожайність 36 ц/га.Показники урожайності таких ранніх культур як ярий ячмінь, озиме жито, горох на 7-10 центнерів вищі за минулорічні.

Агроформування району продовжують збір пізніх сільськогосподарських культур. Розпочато збір соняшнику, якого зібрано на площі 4,4 тис.га, що становить 22% до прогнозованих площ.

Поряд з цим, господарства Шепетівщини проводять посів озимих сільськогосподарських культур. Зокрема, повністю посіяно озимий ріпак на запланованих площахНаразі проводиться підготовка ґрунту під посів озимої пшениці, озимого ячменю та жита.

Пишаємось нашими аграріями!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *