У Хмельницькій ОВА відбулося засідання робочої групи з деколонізації об’єктів, що містять маркери російської імперської політики

Автор | 10.07.2024

9 липня у Хмельницькій обласній військовій адміністрації відбулося засідання робочої групи з деколонізації об’єктів, що містять маркери російської імперської політики. Провів її заступник начальника ОВА Володимир Білик. Також участь в роботі взяли представники профільних підрозділів ОВА, члени робочої групи та експерти в сфері архівної справи, історії та топонімії Хмельниччини, в онлайн режимі були запрошені представники громад.

Розпочинаючи засідання, Володимир Білик нагадав, що на виконання Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» та з метою остаточного завершення на території Хмельницької області процесу дерусифікації та деколонізації було створено робочу групу при облвійськадміністрації.

Також додав він, органи місцевого самоврядування мали до 25 квітня привести у відповідність до Закону об’єкти топонімії. З різних причин рішення в громадах не прийняті, тому ці повноваження перейшли до обласної військової адміністрації.

Відтак, в ході засідання робочої групи, шляхом відкритого обговорення та голосування, учасники підтримали перейменування 48 вулиць та провулків в 11 громадах. Невдовзі оновлені назви вулиць носитимуть імена Героїв України, визначних постатей краю, а також нагадуватимуть про символи гордості та незламності українського народу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *