Сьогодні за дорученням начальника Хмельницької обласної військової адміністрації Сергія Тюріна заступник начальника ОВА Володимир Білик провів координаційну нараду з користувачами мисливських угідь Хмельницької області щодо належного виконання протоколів Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Хмельницькій ОВА. До обговорення долучилися керівництво Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області та Південно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства.
Слід зазначити, що на території Хмельницької області епізоотична ситуація по сказу одна з найкращих в Україні. Кількість випадків сказу у 2024 році зменшилась в 4 рази порівнюючи з аналогічним періодом минулого року ( 2023 рік – 45; 2024 рік – 12). За період повномасштабного вторгнення на території Хмельницької області кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу відбулися тричі. Заключним етапом проведення пероральної вакцинації є організація заходів з добування лисиць.
Звертаємо увагу, що регуляція чисельності тварин у населених пунктах, у тому числі безпритульних, повинна здійснюватися спеціалізованими комунальними службами територіальних громад.
В свою чергу, добування вовків, лисиць належить до службових обов’язків працівників, уповноважених здійснювати охорону мисливських угідь, і здійснюється без спеціального на це дозволу протягом року. Так, на території області здійснюють свою діяльність 34 користувача мисливських угідь, з них – 21 обласна та районні організації Українського товариства мисливців та рибалок, 8 філій державного лісогосподарського підприємства, та 5 – інші мисливські господарства.
Крім зазначеного вище, користувачі мисливських угідь зобов’язані виконувати біотехнічні заходи, не допускати погіршення екологічного стану мисливських угідь, здійснювати комплексні заходи щодо профілактики і боротьби із захворюваннями.
Натомість, встановлено, що більшість користувачів мисливських угідь, зокрема районних організацій УТМР, не належно виконують покладені на них законом обов’язки щодо санітарного стану утримання мисливських угідь, та не в повному обсязі виконують рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Хмельницькій обласній військовій адміністрації, які, в свою чергу, є обов’язковими для виконання всіма юридичними особами незалежно від форми власності на території Хмельницької області.
На нараді проаналізовано причини невиконання рішень місцевої державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, надано відповідні доручення, та наголошено на необхідності виконання користувачами мисливських угідь покладених на них обов’язків.