Розвиток культури

СТВОРЕННЯ УМОВ ДЛЯ ВІДРОДЖЕННЯ, РОЗВИТКУ КУЛЬТУРИ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ, КУЛЬТУРНОЇ САМОБУТНОСТІ КОРІННИХ НАРОДІВ І НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН УКРАЇНИ


У районі функціонують:

  • Районний будинок культури;
  • Центральна районна бібліотека;
  • 14 установ культури клубного типу;
  • 10 бібліотек;
  • аматорський театр Плесенського сільського будинку культури;
  • аматорський академічний хор районного будинку культури.

У закладах культури проводяться заходи щодо відзначення державних, професійних свят, пам’ятних дат в житті України, свят за народним календарем, свята сіл, родинні свята тощо. Організовується відпочинок для молоді, дітей, людей різних вікових категорій.

У закладах культури району працює 76 клубних формувань, у яких беруть участь 613 осіб, з них 44 – для дітей.

Бібліотеки централізованої бібліотечної системи поповнились новими книгами в кількості 166 примірників на суму 10506 гривень. В тому числі 78 примірників на суму 8196 гривень придбано у Плесенську сільську бібліотеку.

Працівники центральної районної бібліотеки пройшли навчання на онлайн-платформі з цифрової грамотності «Дія: цифрова освіта» та отримали сертификати.

Всі пам’ятники, які знаходяться на території району, в задовільному стані. Територія навколо пам’ятників впорядкована та підтримується в належному стані.

Ведеться активна співпраця з представниками національних меншин, проводяться спільні заходи, круглі столи, фестивалі та ін.

В закладах культури району забезпечується дотримання чинного законодавства про міжетнічні відносини, свободу совісті та релігійні організації, рівне ставлення до всіх існуючих у районі конфесій і напрямків.

В районі функціонує 5 релігійних конфесій. Конфліктів на релігійному та міжнаціональному грунті не виникало.

Стабільно ведеться робота по написанню історій населених пунктів та закладів культури.

Проводиться збір фольклорно-етнографічних матеріалів по Шепетівщині, якими поповнюються громадські музеї, краєзнавчі кімнати як туристичні об’єкти району.

З працівниками культури району проведено семінар-практикум «Впровадження УДК у бібліотеках району».