Для учасників АТО

Психологічна реабілітація учасників АТО/ООС

Переглянути

Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції органи соціального захисту населення організовують направлення учасників АТО до реабілітаційних установ.

Метою психологічної реабілітації є збереження або відновлення фізичного та психологічного здоров’я, зниження частоти та тяжкості наслідків перенесених бойових психічних травм у формі гострих стресових реакцій, запобігання інвалідності, профілактика агресивної та саморуйнівної поведінки.

Право на отримання послуг із психологічної реабілітації мають учасники антитерористичної операції з числа учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників війни.

Для отримання направлення на психологічну реабілітацію в реабілітаційній установі необхідно:

1. Звернутися до управління праці та соціального захисту населення районних райдержадміністрацій та виконавчих органів міської ради за:

  • зареєстрованим місцем проживання;
  • фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік (для осіб, що переселилися з тимчасово окупованої території).

2. Заповнити заяву встановленого зразку, до якої додати копії (під час подання копій, особа надає їх оригінали для огляду):

  • посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;
  • документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;
  • документи, що підтверджують особу.
Компенсація вартості проїзду

Відшкодовують вартість проїзду до реабілітаційних установ та назад учаснику антитерористичної операції на підставі наступних документів:

  • заяви;
  • оригінали проїзних документів;
  • заповненого суб̕´єктом надання послуг відривного корінця направлення на психологічну реабілітацію;
  • документу, що підтверджує особу.

Строки надання послуг із психологічної реабілітації визначаються індивідуально для кожного отримувача послуг залежно від його потреб, узгоджуються з отримувачем послуг або його законним представником після комплексного визначення індивідуальних потреб і зазначаються в індивідуальному плані реабілітації.


Санаторно-курортне лікування учасників АТО/ООС

Переглянути

Механізм забезпечення учасників АТО санаторно-курортним лікуванням визначено Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях санаторно-курортним лікуванням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200.

Безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів згідно із медичними рекомендаціями в порядку черговості забезпечуються:

  • учасників бойових дій – не частіше ніж один раз на рік строком на 18-21 день;
  • осіб з інвалідністю внаслідок війни – позачергово щороку строком на 18-21 день;
  • осіб з інвалідністю внаслідок війни із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – відповідно до медичних рекомендацій, з них:
    • I та II груп – до санаторіїв (відділень) спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів;
    • III групи – до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18-21 день.
  • постраждалих учасників Революції Гідності – не частіше ніж один раз на рік строком на 18-21 день;
  • учасників війни – не частіше ніж один раз на два роки строком на 18-21 день.

Зазначені категорії осіб мають право вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідного профілю лікування, путівки до якого оплачуються за рахунок коштів державного бюджету.

У разі коли особа має право на забезпечення путівкою за кількома законами, їй надається право вибору в забезпеченні путівкою за одним із них.

Для отримання путівки потрібно звертатися до управління праці та соціального захисту населення за:

  • зареєстрованим місцем проживання;
  • фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік (для осіб, що переселилися з тимчасово окупованої території).

Для одержання путівки особи, зазначені у пункті 1 Порядку, повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а для внутрішньо переміщених осіб – за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Для взяття на облік особа, зазначена у пункті 1 Порядку, чи її законний представник подають:

  • паспорт (копія та оригінал);
  • заява на видачу путівки;
  • медична довідка лікувальної установи за формою № 070/о;
  • копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни та документ, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення (оригінал подається для перевірки);
  • копія військового квитка (за наявності).
Грошової компенсації за невикористану путівку

Інвалідам війни відповідно до „Порядку виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2004 № 785, грошова компенсація виплачується інвалідам війни за місцем їх обліку один раз на два роки з дня звернення із заявою про виділення путівки або виплату грошової компенсації за бажанням, якщо ці особи протягом двох років не одержували безоплатних санаторно-курортних путівок.

Компенсація вартості самостійного санаторно-курортного лікування згідно з Порядком виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2004 № 785, виплата компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування учасникам бойових дій, учасникам війни, ветеранам праці виплачується за їх бажанням за місцем обліку на підставі відповідної заяви, при наданні заявником квитанції про оплату вартості путівки придбаної за власні кошти, та зворотнього талону до путівки.


Соціальна та професійна адаптація учасників АТО/ООС

Переглянути

Серед низки пільг та соціальних гарантій для учасників антитерористичної операції зокрема передбачено заходи соціальної та професійної адаптації.

Порядок організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 р. № 432.

Для отримання такої послуги необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або місцем фактичного проживання із заявою.

До заяви необхідно додати такі документи:

  • копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;
  • копія документів, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;
  • копія документи, що підтверджують особу.

Послуги з професійного навчання надаються учаснику антитерористичної операції одноразово в порядку черговості.