Правова та профілактично-виховна робота

Алкоголь і правопорушення неповнолітніх

В ніч з 7 на 8 вересня 2019 року, з метою профілактики негативних проявів у підлітковому середовищі щодо розпивання неповнолітніми алкогольних та слабоалкогольних напоїв, куріння в громадських місцях, порушення правопорядку, перебування підлітків без супроводу дорослих у нічний час, здійснення продажу алкогольних напоїв неповнолітнім, працівники служби у справах дітей Шепетівської районної державної адміністрації спільно з інспекторами сектору ювенальної превенції Шепетівського ВП, дільничих офіцерів, головного спеціаліста відділу охорони здоров’я та соціального захисту населення Грицівської селищної ради, провели спільний нічний рейд на території Грицівської селищної ради.

У ході рейду було обстежено гуртожиток Грицівського ВПТУ 38, селищний парк культури та відпочинку, магазини та диско бар.

В результаті виявлено неповнолітніх правопорушників, які розпивали спиртні напої. Винних притягнено до відповідальності.

Окрім цього, було складено протокол та притягнено до відповідальності, особу, яка здійснила продаж алкогольних напоїв неповнолітнім.

Батьки підлітків попереджені про відповідальність за належне виконання своїх обов’язків.


Відповідальність батьків за виховання дітей

З метою здійснення обстеження умов проживання сімей, в яких проживають діти, що опинилися в складних життєвих обставинах та проведення профілактичних бесід з батьками, щодо належного виховання та утримання дітей, начальником служби у справах дітей Ю.Богуш, завідувачем сектору з питань опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей адміністрації О.Козачук, методистом з виховної роботи Судилківської ОТГ Л.Кіпран, 04 листопада 2019 року проведено профілактичний рейд на території Судилківської сільської ради.

У ході рейду відвідано дитячий садочок в селі Білокриниччя. В результаті чого, з’ясовано, питання щодо захисту прав малолітньої дитини.

За місцем проживання відвідано три сім’ї, в яких виховується п’ятеро дітей.

Хочеться зазначити, що умови проживання дітей в таких сім’ях різні, це залежить насамперед, від рівня матеріального забезпечення, ступеня вживання алкогольних напоїв, ступеня інтелектуального розвитку батьків.

З батьками проведено бесіди щодо належного виконання батьківських обов’язків, ведення здорового способу життя, створення належних умов для розвитку, навчання та виховання дітей.

За результатом даного рейду, складено акти обстеження житлово-побутових умов проживання відвіданих сімей.

Працівники служби у справах дітей і надалі контролюватимуть стан виконання батьківських обов’язків не дуже відповідальних батьків.


Вплив родинної атмосфери на успішність дитини

16 жовтня 2019 року, начальником соціальної роботи РЦСССДМ адміністрації А.Цідиком, завідувачем сектору з питань опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей адміністрації О.Козачук, головним спеціалістом служби у справах дітей адміністрації О.Федорчук, інспектором ювенальної превенції Шепетівського ВП О.Семенюк, на території Плесенської сільської ради проведено профілактичний рейд. У ході рейду за місцем проживання відвідано 4 сім’ї, в яких виховується 8 дітей. На момент обстеження в 4-х сімей житлово-побутові умови та санітарно-гігієнічний стан в будинках, задовільний. Будинки облаштовані необхідними меблями, по можливості побутовою технікою, в кімнатах чисто, прибрано, тепло. Діти мають окремі кімнати умебльовані відповідно до віку. Діти забезпечені сезонним одягом та взуттям, продуктами харчування. Сім’ї обробляють земельні ділянки, утримують худобу. В результаті складено акти обстеження умов проживання.

Не вдалося здійснити обстеження умов проживання однієї родини, у зв’язку з відсутністю батьків вдома на момент перевірки.

Окрім вище зазначеного, начальником соціальної роботи РЦСССДМ адміністрації А.Цідиком, здійснено перевірку 4-х сімей, які отримують державну соціальну допомогу при народженні дитини, складені відповідні акти перевірки цільового використання державної допомоги при народженні дитини.


Діти заслуговують на краще життя та щасливе дитинство

04 листопада 2019 року проведено консиліум у Шепетівському акушерсько-гінекологічному відділені за участю заступника головного лікаря з медичної частини Л. Юрчишиної, лікаря-педіатра, заступника головного лікаря з охорони дитинства та материнства Л.Гнатюк, лікаря-педіатра педіатричного відділення Л.Бурячківської, лікаря-неонатолога В.Козак, начальника служби у справах дітей адміністрації Ю.Богуш, методиста з виховної роботи Судилківської ОТГ Л.Кіпран.

Засідання проведено з метою виписки породіллі з новонародженою дитиною з пологового стаціонару. Потрібно зазначити, те що жінка вже має двох малолітніх дітей, але не належним чином виконує свої батьківські обов’язки.

В ході засідання з мамою проведено профілактичну бесіду щодо належного виконання своїх батьківських обов’язків, створення для малолітніх відповідних житлово-побутових умов проживання для нормального виховання, навчання та розвитку дітей.

Окрім вище зазначеного, матір додатково поінформовано про догляд за новонародженою дитиною, про загрозливі стани дитини, при яких негайно треба звертатися за медичною допомогою.

В результаті вирішено, що з метою додаткового обстеження малюка, мати з дитиною поїде до Хмельницької обласної дитячої лікарні, адже малюк народився передчасно і не добирає у вазі.


Про організацію проведення у 2019 році Всеукраїнського профілактичного заходу Урок

Відповідно до ст. 53 Конституції України та Закону України «Про загальну середню освіту», листа Міністерства соціальної політики України від 20.08.2019р. № 15261/0/2-19/37 «Про організацію та проведення Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок», наказу служби у справах дітей Хмельницької обласної державної адміністрації від 21.08.2019р. № 7 н «Про організацію проведення у 2019році Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок», у Шепетівському районі проведено перший етап даного заходу.

Так, проведено нараду за участю керівника апарату адміністрації Н.Лінник, начальника служби у справах дітей адміністрації Ю.Богуш, спеціаліста РЦСССДМ А.Цідика, головного спеціаліста відділу освіти та культури адміністрацій Л.Ільчук, інспектора сектору ювенальної превенції Шепетівського ВП О.Семенюк, та відвідано 20 сімей, в яких виховуються діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування та діти, які перебувають в складних життєвих обставинах та стоять на обліку у службі у справах дітей Шепетівської районної державної адміністації, про що складено акти обстеження житлово-побутових умов проживання. З даної категорії всі діти приступили до навчання та забезпечені по мірі можливості шкільним приладдям.

Також встановлено, що дирекцією навчальних закладів Шепетівського району, вживалися всі заходи щодо залучення дітей до навчально-виховного процесу.

За результатами профілактичного заходу «Урок» у Шепетівському районні всі діти приступили до навчання.

Наголошуємо всім батькам та відповідальним за охоплення навчанням дітей шкільного віку, що в Шепетівському районі розпочався другий етап профілактичного заходу «Урок», який завершиться 22 жовтня 2019 року. За результатами будуть вжиті заходи щодо повернення або влаштування виявлених дітей до навчальних закладів, соціального захисту дітей, усунення причин, внаслідок яких діти не були охоплені навчанням, притягненню до відповідальності, батьків або осіб які їх замінюють, посадових осіб за порушення прав та законних інтересів дітей.


Профілактичний захід рейд Урок

З метою виявлення дітей шкільного віку, неохоплених навчанням, усунення причин та умов даного явища, здійснення обстеження умов проживання сімей, в яких проживають діти, що опинилися в складних життєвих обставинах та проведення профілактичних бесід з батьками, щодо належного виховання та утримання дітей, начальником служби у справах дітей Ю.Богуш, спільно з головним спеціалістом відділу освіти та культури адміністрації Л.Ільчук, секретарем сільської ради Л.Грицишиною, 18 вересня 2019 року проведено профілактичний рейд на території Хутірської сільської ради.

У ході рейду відвідано Хутірську школу І-ІІ ступенів. В результаті чого, з’ясовано, що з даної категорії всі діти приступили до навчання та забезпечені по мірі можливості канцелярським приладдям.

За місцем проживання відвідано 5 сімей, в яких виховується 11 дітей. На момент обстеження в 4-х сімей житлово-побутові умови та санітарно-гігієнічний стан в будинках, задовільний. Будинки облаштовані необхідними меблями, по можливості побутовою технікою, в кімнатах чисто, прибрано, тепло. Діти мають окремі кімнати умебльовані відповідно до віку. Діти забезпечені сезонним одягом та взуттям, продуктами харчування. Сім’ї обробляють земельні ділянки, утримують худобу.

В одному будинку житлово-побутові умови проживання – незадовільні, кімнати потребували прибирання та провітрювання. Діти мають окреме місце для сну та вивчення уроків, продуктами харчування, одягом та взуттям по сезону забезпеченні.

З родичами проведено профілактичні бесіди щодо наведення ладу в будинку та складені відповідні акти обстеження житлово-побутових умов проживання.


Профілактичний рейд Сімя.Підліток

В умовах вимушеної самоізоляції внаслідок карантинних заходів існують значні ризики загострення в суспільстві таких проблем, як неналежне виконання батьками своїх обов’язків, вживання алкоголю, наркотичних засобів, домашнє насильство, жорстоке поводження з дітьми тощо. Так, з метою забезпечення прав дітей, які повернулися до сімей із закладів інституційного догляду та виховання, а також потреб сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, та сімей, що належать до вразливих груп населення, 27 квітня 2020 року, начальником служби у справах дітей адміністрації Ю.Богуш, завідувачем сектору з питань опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей адміністрації О.Козачук, інспектором ювенальної превенції Шепетівського ВП О.Семенюк, на території Грицівської селищної ради проведено профілактичний рейд «Сім’я». «Підліток».

У ході рейду відвідано Грицівське ВПУ – 38 та за місцем проживання проведено обстеження умов проживання сімей, які перебувають на обліку в службі у справах дітей, як такі що опинилися в складних життєвих обставинах. Житлово-побутові умови проживання – задовільні, діти забезпечені сезонним одягом та взуттям, продуктами харчування та засобами індивідуального захисту.

З батьками проведено бесіди щодо належного виконання батьківських обов’язків, а також дотримання заходів безпеки в умовах карантину. Роздано інформаційні буклети про COVID-19.


Виховання відповідальності у підлітків

Виховання підростаючого покоління є надзвичайно відповідальним завданням, яке постає не тільки перед батьками, вчителями, а й відповідних служб, які мають до цього безпосереднє відношення. Очевидно, що виховання дітей різного віку має свою специфіку. Як відомо, саме підлітки набагато частіше, ніж діти іншого віку, завдають батькам багато клопоту й проблем, саме цей вік потребує особливої уваги та турботи, тому з метою формування у підлітковому середовищі навичок здорового способу життя, недопущення пропусків у навчанні та скоєнні правопорушень, 19 вересня 2019 року, начальником служби у справах дітей адміністрації Ю.Богуш, завідувачем сектору з питань опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей адміністрації О.Козачук, інспектором ювенальної превенції Шепетівського ВП В.Карасем, на території Ленковецької сільської ради проведено правову та профілактично-виховну роботи з дітьми. У ході рейду відвідано Ленковецьку та Коськовецьку ЗОШ І-ІІІ ступенів, де проведено змістовні лекції та бесіди для підлітків.

Окрім того, за місцем проживання проведено обстеження умов проживання 6 сімей, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавленні батьківського піклування, над якими встановлено опіку, піклування. Житлово-побутові умови проживання – задовільні, діти забезпечені всім необхідним для розвитку, навчання та виховання. В результаті складено акти обстеження умов проживання.