Стан ядерної безпеки на Хмельницькій АЕС відповідає вимогам встановлених норм, правил та стандартів

Автор | 21.04.2023

Стан ядерної безпеки на Хмельницькій АЕС відповідає вимогам встановлених норм, правил та стандартів. Такий висновок було оголошено під час заключної наради членів комісії з перевірки поточного стану ядерної безпеки на підприємстві.

Експлуатуюча організація ДП «НАЕК «Енергоатом» проводить такі перевірки на АЕС України кожні два роки. Комісія, до складу якої  увійшли представники Дирекції Енергоатома, Рівненської та Запорізької АЕС,  виконала планову перевірку відповідно до типової програми  за визначеними напрямами:

– ядерна та радіаційна безпека,

– підготовка персоналу,

– виконання заходів за актами й приписами,

– виконання Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС тощо.

Експерти здійснили обходи, огляди обладнання, ознайомилися з документацією, провели спостереження за прийомом і здачею змін основних виробничих підрозділів, проведенням технічного обслуговування, планових випробувань обладнання.

Голова комісії Олександр Богун (ДП «НАЕК «Енергоатом») подякував персоналу Хмельницької АЕС за виконану роботу в  умовах війни та зазначив, що поточний стан ядерної безпеки відповідає вимогам встановлених норм, правил і стандартів, а члени комісії під час планової перевірки мали можливість отримати необхідну інформацію та доступ до обладнання. Експерти зазначили, що персоналом ХАЕС продемонстрована максимальна відкритість, що дало можливість членам комісії отримати повну інформацію про стан ядерної безпеки на підприємстві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *