Сьогодні, 21 листопада, ми відзначаємо День Гідності та Свободи

Автор | 21.11.2023

День Гідності та Свободи відзначається 21 листопада згідно з указом президента України №872/2014 від 13.11.2014 року. Цей день установлено «з метою збереження та донесення до сучасного та майбутнього поколінь інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, утвердження ідеалів свободи й демократії, а також віддання шани патріотизму та мужності громадян, які восени 2004-го й у листопаді 2013-го – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав та свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору».

10 років тому, 21 листопада 2013 року, на майдан Незалежності у Києві вийшли кілька сотень людей, щоб висловити свій протест проти рішення влади, яке загрожувало Україні втратою незалежності та перекреслювало її європейське майбутнє. Того листопадового вечора ніхто не здогадувався, що в історії не тільки України, а й усього світу починається новий етап і що події, які відбуватимуться наступні 94 дні – перший крок на шляху до драматичних геополітичних змін. Їх тригером стало продовження боротьби українського народу, що велася не за матеріальні блага чи владу, а духовні цінності – Гідність і Свободу. Цінності, про які у Європі не говорили, бо вважали їх очевидними, про які в росії мовчали, бо вважали їх небезпечними.

Запровадження Дня Гідності та Свободи на державному рівні є свідченням визнання важливості цих цінностей як наріжних для українського суспільства.

Цьогодріч Музей Майдану пропонує відзначати 10-ту річницю Революції Гідності під гаслом “Заряджені гідністю та жагою свободи”.

До Дня Гідності та Свободи науковці Національного музею Революції Гідності та Український інститут національної пам’яті підготували інформаційно-методичні матеріали які стануть у пригоді освітянам, бібліотекам, органам місцевого самоврядування й усім, хто цікавиться темою Революції Гідності.

Завантажити матеріали у форматі PDF та WORD можна за посиланням ТУТ

У них розповідаємо про тяглість боротьби за Свободу, історичний контекст, передумови, причини, хронологію та символи революцій.

Закликаємо користуватися перевіреними джерелами щодо подій Революції.

Зберігаймо історію разом!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *