«ШОСЬ ЛЕТИТЬ» — ЧАТ-БОТ, ЯКИЙ ПРИЙМАЄ ІНФОРМАЦІЮ ПРО ВОРОЖІ ЛІТАКИ, РАКЕТИ ТА ДРОНИ

Автор | 03.05.2022

Для тих, хто зняв відео з ворожою ракетою, дроном або літаком і дуже хоче з кимось цим поділитися, створили чат-бот «Шось летить». Інформація йде військовому командуванню — після авторизації через «Дію».

Львівська ОВА разом з командою розробників створила чат-бот «Шось летить» — @rusrocketfly_bot — який дозволяє військовим отримувати оперативну інформацію про пересування ворожих літаків, дронів та ракет, а допитливим громадянам — втамувати жагу поділитися відзнятими фото та відео. Бот приймає дані лише від громадян України, адже потребує авторизації через «Дію».

Від самого початку програма була створена, щоби координувати діяльність між повітряним командуванням «Захід», теробороною та Львівською військовою адміністрацією. За перший тиждень кількість користувачів бота у Telegram сягнула 14 тисяч, а сам бот може одночасно приймати дані до пів мільйона верифікованих осіб.

Нині географія збору даних у чат-боті розширилася на всю територію країни. Його радять використовувати Збройні сили України, зокрема — ПК «Схід». Сервіс допомагає відстежити об’єкти, які залітають на територію того чи іншого регіону. Інформація, яку користувачі бота передають військовим, допомагає спецслужбам швидше знешкоджувати ворожі об’єкти.

У боті можна повідомити про місце та тип об’єкта, який помітила людина. Для цього треба набрати у Telegram в пошуці «Шось летить» або перейти за посиланням, авторизуватися через додаток «Дія» та повідомити про те, що ви бачили. Верифікацію треба пройти лише разово і при подальшому використанні її вже не запитуватимуть. Але вона дозволяє відсіяти недоброчесних користувачів або інших ботів, яких можуть створити для подання хибної інформації. Розробники закликали усіх не зловживати використанням чат-бота надавати інформацію, яка відповідає дійсності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *