Шепетівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує

Автор | 29.06.2022

Чи звільняються від призову абітурієнти, які бажають вступити на магістратуру в 2022 році?

Відповідно до п.1 ч.2 ст. 23 ЗУ “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти.

Проте, в жодному нормативному акті не вказано, що робити, якщо ти отримав диплом бакалавра, маєш намір навчатись на магістратурі, а вступна компанія тільки в вересні.

Абітурієнти не входять до переліку осіб, які не підлягають мобілізації.

Однак, на даний час в Україні оголошена загальна мобілізація. 15 березня розпочалася “друга хвиля” мобілізації – призов резервістів, які не потрапили до першої хвилі, та військових, які проходили строкову службу до 2014 року або служили за контрактом.

Про третю хвилю рішення Генштабу ще не було (Третя хвиля – офіцери запасу та військовозобов’язані, які закінчили військові кафедри університетів).Цього року повістки, що передбачають призов на строкову службу в армії  не видають, адже весняний призов на строкову військову службу до ЗСУ та інших військових формувань НЕ проводиться через загальну мобілізацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *