Символіка Шепетівського району

Герб Шепетівського району Хмельницької області

ОПИС

Герб Шепетівського району, відповідно до вимог геральдики, являє собою: у щиті – сріблястий рівний хрест, у першому синьому полі – 16 – променеве сонце з обличчям, друге поле – червоне, третє – зелене, четверте поле – чорне.

Срібний хрест і червоний колір підкреслюють  належність Шепетівщини до історичної Волині, а золоте сонце на синьому фоні до сучасності Хмельницької області. Зелений колір символізує багаті і щедрі ліси району, а чорний колір – родючі землі та розвинуте сільське господарство. За своїм композиційним вирішенням символи вдало пов’язані з гербом і прапором м. Шепетівка.

Щит увінчений стилізованою територіальною короною, що вказує на щедрі золоті хлібні ниви та зелене багатство лісу.

Прапор Шепетівського району Хмельницької області

ОПИС

Прапор Шепетівського району, відповідну до вимог геральдики, являє прямокутне полотнище із співвідношення 2C3, у якому білий хрест ( ширина рамен 1C8 ширини прапора), у верхньому полі від древка на синьому тлі жовте 16-променеве сонце з людським обличчям, верхнє вільне поле-червоне, нижнє поле від древка – зелене, нижнє вільне поле – чорне.

Прапор району на його території, піднімається на будинках де проходить сесія райради, у сесійному залі на весь період діяльності ради, на будинку райради, а також на будинках державних органів, підприємств, установ, організацій у дні державних свят, поруч з державним прапором (справа від нього).