Шепетівщина долучилась до Всеукраїнського проєкту «Зелена країна»

Автор | 04.11.2021

3 листопада згідно Указу Президента України Володимира Зеленського від 7 червня 2021 року «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів» №228/ голова Шепетівської районної державної адміністрації Анатолій Катеренчук, перший заступник голови Шепетівської РДА Олександр Мельник, заступник голови Шепетівської РДА  Віктор Паламарчук та колектив Шепетівської РДА прийняв участь у проекті «Зелена країна».

До участі долучилися  очільниця Головного управління Національної соціальної сервісної служби у Хмельницькій області Інна Ящук з колегами, працівники Шепетівського Управління Служби Безпеки України, помічники-консультанти народних депутатів України Юрій Басюк та Інна Тимощук. Спільними зусиллями під пильним наглядом фахівців ДП «Шепетівське лісове господарство» на території Рудня-Новенського лісництва висадили близько 6500 сіянців сосни, модрини із закритою кореневою системою та вдалося створити два гектари майбутнього лісу.

30 жовтня до масштабної еко-ініціативи заліснення України долучилися  Шепетівський, Ізяславський та Славутський лісгоспи з жителями громад і висадили близько 41 тисяч сіянців.

Шепетівські лісники з жителями смт.Понінки, с.Пліщина та міста Шепетівки спільними зусиллями висадити біля 20 тисяч молодих сосен, модрин та дубів на площі 4 га.

Лісники, працівники Улашанської громади на чолі з сільським головою Миколою Гизимчуком  долучилися до реалізації проекту у ДП «Славутське лісове господарство» висадили 6 тисяч сіянців сосни, ялини та модрини із закритою кореневою системою на площі 1,2 га у Ташківському лісництві від пильним наглядом фахівців. Перед стартом проєкту директор Славутського держлісгоспу Віктор Сапожнік та головний лісничий Олександр Веремій провели невелику екскурсію гостям по території підприємства та ознайомили із сучасними технологіями вирощування посадкового матеріалу із закритою кореневою системою, яка уже декілька років впроваджується у лісгоспі. Також учасники акції мали можливість оглянути два павільйони для вирощування сіянців, які дозволяють вирощувати понад 700 тисяч штук сіянців лісових порід, тощо.

Крупецька громада загалом висадили 1,3 га лісу: 6 500 сіянців сосни у Крупецькому лісництві та 700 саджанців у Крупецькому лісокомунальному підприємстві.

Участь у акції прийняли працівники ДП «Ізяславський лісгосп» та небайдужі жителі довколишніх сіл. У результаті спільної праці висаджено  – 7619 сіянців сосни звичайної.

В цілому жителі Шепетівщини спільними зусиллями висадили більше 47 тисяч сіянців.

Проєкт триває надалі та долучитися до цієї програми можуть всі охочі, без винятку.

 Стати учасником масштабної еко-ініціативи заліснення України – «Зелена країна» можливо на спеціальному сайті: https://zelenakraina.gov.ua/.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *