Сергій Тюрін: Хмельниччина готова прийняти евакуйованих херсонців

Автор | 06.06.2023

Сьогодні країна-терорист росія вкотре завдала непоправних збитків Україні, підірвавши дамбу Каховської ГЕС, яка стримувала мільйон тонн води Каховського водосховища. Руйнація цієї споруди призвела до екологічної та гуманітарної катастрофи на території Херсонської області, що в свою чергу змусило в екстреному порядку залишити свої домівки тисячі жителів тих територій. Хмельниччина, як регіон-побратим Херсонщини, готова прийняти та надати прихисток потерпілим.

Відтак, сьогодні перший заступник начальника ОВА Сергій Тюрін виїхав із терміновою перевіркою місць майбутнього проживання внутрішньо переміщених осіб, які постраждали від штучно створеного стихійного лиха.

“У результаті цього терористичного акту близько 16 тисяч людей на правобережжі Херсонщини перебувають у критичній зоні. Є загроза затоплення до 80 населених пунктів, – наголосив посадовець. – Ми усвідомлюємо, що підтоплених населених пунктів буде тільки більше, а це означає – ще більше евакуйованих мешканців, але ми до цього готові. Нині обласні військові адміністрації, разом з місцевою владою, роблять усе, щоб всією країною ліквідувати наслідки, які завдала держава-терорист”.

Наразі відбувається евакуація жителів з тих місць автобусами до Херсона, потім до Миколаєва і звідти – до Хмельницького, Одеси, Кропивницького, Києва та ін. О 12.00 на залізничному вокзалі з Херсона вирушив перший евакуаційний потяг до Миколаєва.

Варто додати, що до катастрофи до Хмельницької області прибуло 5286 ВПО із Херсонщини, з них 110 із числа маломобільних груп населення. Станом на сьогодні, Хмельниччина готова надати прихисток для близько 2 тисяч осіб, а також до 100 осіб із маломобільних груп, які втратили свої домівки. Окрім того, за необхідності, область може розмістити на тимчасове проживання до 10 000 осіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *