Наявність доступних ліфтів або підйомників є критичною для багатоповерхових будівель. Забезпечити доступність одноповерхової будівлі значно легше. Тоді як для багатоповерхових будівель важливим є доступність сходів, а також наявність доступних ліфтів або підйомників.
Облаштування ліфтів
Ліфт є найкращим рішенням для забезпечення доступу на другий і вище поверх, оскільки ним можуть користуватись не лише особи з інвалідністю, а й всі категорії населення.
Кабіна ліфта повинна мати внутрішні розміри не менше ніж 1,1 м ширини та 1,4 м глибини. Ширина дверей ліфта в просвіті не менше ніж 0,9 м.
Біля кнопок у ліфті повинно бути передбачено дублювання інформації в тактильному вигляді та шрифтом Брайля. Текстову інформацію на кнопках слід виконувати збільшеним шрифтом у контрастному співвідношенні кольорів. Навпроти виходу з ліфта на стіні повинен бути також вказаний номер поверху, при цьому колір цифр має бути контрастним до кольору стіни, на якій вони розміщені.
Слід передбачити також візуальне та звукове сповіщення зупинки ліфту.
Облаштування підйомників
Слід зазначити, що підйомник – це вимушене рішення у випадку, якщо неможливо побудувати пандус або ліфт. Він має бути легким і зрозумілим у користуванні. Стандартний розмір підйомника – 0,9 м на 1,2 м. Нижня частина підйомника має прилягати до підлоги, щоб людина на колісному кріслі могла легко заїхати на нього.
Підйомники бувають двох типів – похилі (наприклад, над сходами) або вертикальні. Їх слід обладнувати у випадку розміщення приміщень на поверхах вище або нижче поверху основного входу до будівлі.
У громадській будівлі необхідно призначити відповідальну особу за експлуатацію підйомника, яка б перевіряла його справність.
Якщо у громадських будівлях не забезпечено доступ до другого і вище поверху – послуги необхідно надавати на першому поверсі.
*детальніше: ДБН В.2.2-40:2018 “Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення”

