Рада Європейського Союзу ухвалила рішення про надання Україні макрофінансової допомоги у розмірі 1,2 млрд євро

Автор | 23.02.2022

21 лютого Рада Європейського Союзу ухвалила рішення про виділення Україні додаткових ресурсів фінансової підтримки шляхом започаткування нової екстреної програми макрофінансової допомоги у сумі 1,2 млрд євро.

«Рішення ЄС про фінансову підтримку України ухвалено у безпрецедентно короткі строки. Ми надзвичайно вдячні нашим європейським партнерам за довіру та вагомий внесок в забезпечення макрофінансової стабільності України”, – зазначив Сергій Марченко.

Перший транш є безумовним і буде надано після набуття чинності Меморандуму про взаєморозуміння та Кредитної угоди щодо можливості надання Україні пільгових кредитних коштів.

Надання другого траншу буде обумовлене прогресом, продемонстрованим Україною у реалізації узгоджених сторонами короткострокових заходів з впровадження структурних реформ у пріоритетних сферах: посилення економічної стійкості та стабільності, верховенство права та енергетика.

Нагадаємо, що 24 січня 2022 року Європейська Комісія оголосила про виділення Україні додаткових ресурсів фінансової підтримки у сумі 1,2 млрд євро. Згодом 16 лютого Європейський парламент проголосував за виділення зазначеної фінансової підтримки шляхом започаткування нової екстреної програми макрофінансової допомоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *