Рада спростила процедуру отримання статусу ветерана

Автор | 10.11.2023

         Верховна Рада України прийняла в другому читанні законопроєкт № 9141, який спрощує процедуру присвоєння статусу ветерана. Згідно документу, відтепер чиновники та цифровізована система мають самостійно збирати дані з усіх установ та відомств, необхідні для надання статусу УБД. Це саме стосуватиметься і процесу надання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни або статусу члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці.

          Дія законодавчої ініціативи поширюватиметься на військовослужбовців Збройних сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, військових прокуратур, Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби України, добровольців.

           Законопроєктом передбачається, що підставою для набуття статусу учасника бойових дій під час дії воєнного стану буде наказ командира відповідного військового формування про направлення особи до району проведення воєнних дій для безпосереднього виконання бойових завдань. Командир буде зобов’язуваний не пізніше ніж у триденний строк з дня виддання наказу направити його в електронному вигляді до Єдиного державного реєстру ветеранів війни. У разі неможливості направлення наказу в електронному вигляді він має бути направлений у паперовому вигляді до держателя Реєстру — Міністерства оборони України. Командир військового формування нестиме персональну відповідальність за правильність оформлення та своєчасність направлення документів.

           Держателем Реєстру не пізніше ніж у триденний строк з дня надходження документа оформлятиметься електронна особова картка, що міститиме електронне відображення інформації про набуття особою статусу учасника бойових дій. Така картка матиме унікальний персональний електронний ідентифікатор особи учасника бойових дій (QR-код, штрих-код, цифровий код), що невідкладно надсилатиметься на мобільний телефон військовослужбовця або, за бажанням, членам його сім’ї.

           Для формування електронної особової картки учасника бойових дій Міністерством оборони використовуватимуться відомості, передані до Єдиного державного вебпорталу електронних послуг відповідно до вимог законодавства України. Обробка персональних даних учасника бойових дій у Реєстрі здійснюватиметься його держателем із дотриманням вимог законодавства про захист персональних даних. При оформленні електронної особової картки учасника бойових дій заборонятиметься вимагати додаткові документи та інформацію від особи, на ім’я якої оформлюється картка.

          Формування особової картки та надання персонального електронного ідентифікатора та/або посвідчення учасника бойових дій здійснюватиметься держателем Реєстру безоплатно. Персональний електронний ідентифікатор учасника бойових дій пред’являтиметься для підтвердження права на користування гарантіями, передбаченими для учасників бойових дій та членів їх сімей.

           За бажанням військовослужбовця держателем Реєстру також може надаватися посвідчення учасника бойових дій у паперовому вигляді. Персональний електронний ідентифікатор та посвідчення учасника бойових дій матимуть однакову юридичну силу.

          Моментом набуття статусу учасника бойових дій вважається момент створення особової електронної картки учасника бойових дій держателем Реєстру.

           Необхідність спрощення процедури отримання статусу учасника бойових дій викликана тим, що станом на сьогодні понад 1 млн. військових брали участь у бойових діях, але статус УБД змогли отримати лише 15% з них через складну та бюрократичну процедуру оформлення.

              Для набрання чинності цим законом його має підписати Президент України.

Управління соціального захисту населення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *