Проблеми зі спадкування паю вирішували адвокати системи безоплатної правової допомоги

Автор | 29.09.2021

До Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги звернувся чоловік з проханням допомогти йому успадкувати пай після смерті його матері.

Під час консультування клієнта було встановлено, що у 2018 році померла його мати. Після смерті останньої відкрилася спадщина, на яку клієнт центру, як спадкоємець за законом, має право, проте позбавлений можливості оформити спадкові права на вказане майно, оскільки сертифікат на право на земельну частку (пай), який підтверджував право померлої на земельну частку (пай), був втрачений. Для надання такої допомоги клієнтумісцевого центру було призначено адвоката Мирославу Дацишину.

Вивчивши матеріали справи та підготувавши відповідний позов, адвокат звернулась до суду. Проте, під час розгляду справи в суді, було встановлено, що втрачений сертифікат на земельну частку (пай) було видано спадкодавиці з помилкою у прізвищі та по-батькові, а тому необхідно встановити належність правовстановлюючого документа. З метою захисту законних прав клієнта та недопущенням затягування вирішенням порушеного позивачем питання, адвокат подав позов про збільшення позовних вимог та просив встановити належність правовстановлюючого документа померлій.

З огляду на надані адвокатом доводи та докази, покази свідків, суд вирішив позов задовольнити, встановивши належність сертифіката на земельну частку (пай) спадкодавиці та визнавши за позивачем право власності право на земельну частку (пай).

Рішення в апеляційному порядку не оскаржувалось.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *