Пріоритетними напрямами у галузі освіти залишається забезпечення рівного доступу дітей до якісної освіти та створення безпечних та комфортних умов, – Сергій Тюрін

Автор | 13.09.2023

На цьому наголосив перший заступник начальника ОВА Сергій Тюрін під час засідання колегії ОВА, обговорюючи питання про готовність закладів освіти Хмельницької області до 2023/2024 нав­чального року.

Як доповіла директор Департаменту освіти та науки ОВА Дарія Басюк, за результатами роботи обласної комісії щодо розгляду готовності закладів освіти до організації навчання та забезпечення безпеки учасників освітнього процесу 394 заклади дошкільної, 486 закладів загальної середньої, 23 заклади професійної (професійно-технічної) освіти, 18 закладів фахової передвищої, 11 закладів вищої освіти отримали дозвіл на організацію освітнього процесу в очному режимі, враховуючи місткість укриттів.

На підготовку фонду захисних споруд до 2023/2024 навчального року закладами освіти області використано 70 млн 142 тис 798 гривень коштів з усіх джерел фінансування.

Також для забезпечення доступу до будівель маломобільних груп населення у 455 закладах загальної середньої освіти (83,6 %) облаштовано пандуси на входах до головної будівлі. 52 заклади (9,6 %) не потребують такого облаштування, адже мають доступ до будівель для маломобільних груп населення. 37 закладів загальної середньої освіти (6,8 %) потребують побудови пандусів на входах до головної будівлі. Окрім того, в закладах загальної середньої освіти області для маломобільних груп населення встановлено: 18 підйомників (6 зовнішніх і 12 внутрішніх); 7 ліфтів (1 зовнішній і 6 внутрішніх); 399 вхідних дверей до першого поверху закладів освіти, що відповідають вимогам ДБН; 66 універсальних кабін для користування дітей з інвалідністю у 43 закладах освіти.

Крім того, у поточному році шляхом централізованої закупівлі придбано 28 шкільних автобусів для закладів освіти області, один з яких з місцями для маломобільних груп населення на загальну суму 83 млн 444 тис гривень. За інформацією територіальних громад у поточному році для підвезення учнів до закладів загальної середньої освіти та у зворотному напрямку є потреба в придбанні 149 шкільних автобусів.

Підсумовуючи дане питання, Сергій Тюрін вкотре наголосив, що пріоритетними напрямами у галузі освіти залишається забезпечення рівного доступу дітей до якісної освіти та створення безпечних та комфортних умов для їх перебування в закладах освіти. Зокрема, за його словами, швидкого реагування потребує приведення існуючих у закладах освіти захисних споруд у відповідність до вимог чинного законодавства або облаштування нових укриттів у закладах, де їх немає.

Окремо посадовець звернув увагу на такі важливі питання як організація інклюзивного навчання дітей та створення для них усіх необхідних умов, забезпечення та організація якісного та здорового харчування  школярів, забезпечення підвезення учнів та педагогічних працівників до освітніх установ, упровадження заходів з енергозбереження у закладах освіти та забезпечення в них протипожежної безпеки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *