Представники Хмельницької АЕС відвідали природний парк «Мале Полісся»

Автор | 03.08.2022

У річницю заснування національного природного парку «Мале Полісся» представники Хмельницької АЕС завітали до мальовничого куточка Славутчини.

Це вже не перший візит атомників до НПП «Мале Полісся», які спільно з науковими працівниками регіону здійснили екологічний тур природними парками регіону. Представники енергопідприємства презентували співробітникам парку буклет «Заповідними стежками навколо ХАЕС». Видання стало підсумком екологічного просвітницького проєкту, організованого Хмельницькою АЕС, як приклад гармонійного співіснування енергетичного підприємства з навколишньою флорою і фауною.

Передумовою створення природно-заповідних заказників, а зрештою НПП «Мале Полісся» були наукові розвідки території, на якій будувалася атомна електростанція. У 90-х роках минулого сторіччя група відомих українських ботаніків та біологів досліджувала цю місцевість, аналізуючи вплив Хмельницької АЕС на навколишнє середовище. Науковці дійшли висновку, що ліси й рослинність тут дійсно унікальні та гармонійно поєдналися з атомною станцією.

На території зони спостереження Хмельницької АЕС знаходиться 47 об’єктів різного ступеня заповідності, площа яких складає понад 3000 га. Сім з них мають статус об’єктів загальнодержавного значення, інші 40 – місцевого.

За період експлуатації енергоблоків Хмельницької АЕС жодного разу не було зафіксовано негативного впливу на довкілля, а біорізноманіття природних заповідних заказників свідчить про екологічне благополуччя регіону розташування енергопідприємства.

Офіційний сайт https://khnpp.atom.gov.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *