Перша леді України Олена Зеленська та її Фундація презентували проєкт «Адреса дитинства»

Автор | 13.09.2023

Фундація Олени Зеленської розпочала будівництво чотирнадцяти будинків для великих прийомних родин (так званих ДБСТ), які через війну втратили житло, у 8 регіонах України. Проєкт реалізується винятково коштом міжнародних донорів.

Однією із перших новий дім отримає велика прийомна родина Алли та Олександра Ярославцевих із Запорізької області. Їхня домівка у рідній Михайлівці вщент зруйнована. Батьки виховують одинадцять дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. Зараз родина живе у орендованому житлі на Київщині. Ділянка під будівництво нового дому розташована в с. Ревне неподалік Борисполя.

Нові домівки також отримають ще 13 великих прийомних родини із Запорізької, Херсонської, Харківської, Донецької, Луганської та Дніпропетровської областей, які перемістилися в більш безпечні регіони та громади України. Кожна із родин виховує в теплі та родинній атмосфері від 5 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. Житло будується у Київській, Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській, Харківській, Житомирській, Волинській та Черкаській областях.

Детально про будинки, які споруджує Фундація Олени Зеленської:

Дім буде одноповерховим, безбар’єрним, енергоефективним, матиме утеплений фасад, буде забезпечений тепловим насосом та автономним джерелом живлення. Площа кожного будинку – 285,5м2. У будинку буде п’ять дитячих спалень, батьківська кімната,  кімнати для ігор та навчання, а також необхідна побутова техніка та меблі. У дворі буде встановлено підземне модульне укриття (ЗСЦЗ) із морозостійкого бетону та із металевими вибухостійкими дверима. Укриття відповідатиме усім державним стандартам. Побудоване в межах проєкту соціальне житло передається на баланс громади. Жити у ньому сім’ї зможуть протягом усього часу існування їхньої великої прийомної родини (ДБСТ).

Детально про проєкт «Адреса дитинства»:

У 2023 році Фундація Олени Зеленської розпочала проєкт «Адреса дитинства» – проєкт будівництва житла для великих прийомних родин, так званих ДБСТ. Фундація з моменту створення опікується великими прийомними родини, адже підтримує зусилля держави із поступової відмови від виховання дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування в інтернатних закладах. Фундація першої леді надає таким родинам гуманітарну допомогу, організувала цього року для сімей із прифронтових регіонів відпочинок в Карпатах. Новий проєкт із підтримки великим прийомних родин та сімейного виховання – будівництво домівок для сімей, які втратили житло через війну. За час повномасштабної війни без дому залишилися щонайменше 80 великих прийомних родин.

Детально про партнерів проєкту «Адреса дитинства»:

Проєкт «Адреса дитинства» реалізується винятково коштом міжнародних донорів. На будівництво перших 14-ти домівок Фундації вдалось залучити 5,5 млн доларів США. Проєкт підтримали уряди Об’єднаних Арабських Еміратів та Естонії (Центр міжнародної співпраці розвитку Естонії, ESTDEV), а також австралійський фонд Minderoо Foundation.

Також партнерами будівництва пілотного проєкту «Адреса дитинства» в Україні стали «Українська холдингова лісопильна компанія» (CLT-Rezult), компанія  ROCKWOOL Україна та благодійна організація Global Empowerment Mission (Gem).

Партнерами Фундації Олени Зеленської також є місцева влада, яка допомагає із добором земельних ділянок та із пошуком родин, які найбільше потребують житла.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *