Олексій Глушаков взяв участь у засіданні Координаційного центру підтримки цивільного населення

Автор | 05.10.2023

Начальник Шепетівської РВА Олексій Глушаков взяв участь у засіданні Координаційного центру підтримки цивільного населення, що відбулось 4 жовтня в Хмельницькій обласній військовій адміністрації.

Розпочалося засідання з розгляду питання щодо стану впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я у Хмельницькій області. Експертка Координаційного центру з психічного здоров’я при Кабінеті Міністрів України Ольга Горбаньова, яка онлайн долучилася до заходу, представила до уваги присутніх презентацію та нагадала, що мета створення програми ментального здоров’я насамперед спрямована на те, щоб кожен з нас навчився піклуватися про своє ментальне здоров’я у складні часи, не чекаючи на час після перемоги; щоб послуги з ментального здоров’я були доступними там, де людина взаємодіє з системою щодня; щоб досвід українських фахівців вивчали та впроваджували в інших країнах і, щоб “переплавити” наш жахливий досвід у стійкість, створивши свою унікальну систему ментального здоров’я. Отож Ольга Горбаньова наголосила, що Всеукраїнська програма ментального здоров’я – це не є документ, який можна почитати, забути і відкласти. Це екосистема, яка будується навколо людини, яка несе відповідальність за своє ментальне здоров’я та формує запит на якісні та доступні сервіси.

В свою чергу, регіональний координатор програми ментального здоровʼя Ілона Білик розповіла, що в області планується проведення Всеукраїнського Дня ментального здоров’я, який буде відбуватися у двох напрямах: перший – дискусійна панель, обговорення та обмін досвідом у форматі офлайн та онлайн, а другий формат – практичні та інтерактивні заходи, де працюючі з людьми психологи матимуть можливість показати техніку самодопомоги та інші методики, щоб активізувати важливість щоденного власного піклування про ментальне здоров’я. За її словами, до повномасштабного вторгнення в суспільстві ця тема була не досить поширена і актуальна, але зараз ми повинні проводити таку просвітницьку діяльність, адже ментальне здоров’я є важливим і першим базовим заходом для того, щоб людина могла функціонувати і працювати над виконанням своїх обов’язків та розбудовою нашої держави.

“Ментальне здоров’я – це стиль життя. Тому закликаю усіх максимально відповідально поставитися до впровадження даної програми на теренах області, адже в умовах сьогодення дуже важливо жити, дбаючи про себе, про психічне здоров’я та своє життя. І наша з вами робота у цьому напрямку має бути максимально ефективною”,- сказав заступник начальника Хмельницької ОВА Володимир Юр’єв.

Серед іншого учасники заслухали інформацію про виконання протокольних доручень попереднього засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення та про особливості функціонування (живучості) закладів охорони здоров’я в умовах блекауту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *