Оксана Вжешневська розповіла про Стратегію регіональної політики щодо внутрішнього переміщення

Автор | 21.08.2024

Перший заступник начальника ОВА Оксана Вжешневська взяла участь у конференції, присвяченій представленні аналізу виконання Стратегії державної політики щодо внутрішнього переміщення на період до 2025 року. Захід ініційовано Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів в Україні (IREX) та Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини.

В ході обговорення практичних аспектів та проблемних питань виконання Стратегії на регіональному рівні, Оксана Вжешневська поділилася досвідом та напрацюваннями Хмельницької області у зазначеній сфері.

За її словами, у Хмельницькій області 70810 українців вимушені жити у статусі «внутрішньо переміщених осіб», з них майже 68 тисяч проживають в приватній сфері домогосподарств, решта в державних та комунальних закладах. Особлива наша область тим, що близько 50% осіб з числа ВПО поселилися у сільській місцевості, що в свою чергу позитивно вплинуло на процеси життєдіяльності локального рівня громад.

Для того, аби комплексно та якісно покращувати життя внутрішньо переміщених, в області діє відповідна програма підтримки на 2024-2025 роки. Так, у цьому році передбачено 53 мільйони гривень з обласного бюджету та понад 69 мільйонів гривень із місцевих бюджетів для підтримки ВПО, забезпечення їх житлом та гуманітарною допомогою. Також, отримано гуманітарної допомоги на суму більше 60 мільйонів гривень від міжнародних гуманітарних фондів та благодійних організацій.

“Надзвичайно важливим на сьогодні є питання забезпечення житлом людей з числа ВПО. Тому, в області функціонує 59 місць тимчасового проживання, в яких мешкає більше 2000 осіб. Наразі сформовано розширений перелік місць, здійснивши реконструкцію яких, можливо в подальшому використати під соціальне житло для ВПО. Це і заклади освіти, які припинили свою діяльність, гуртожитки, об’єкти незавершеного будівництва. В області таких налічується більше 40 об’єктів. Однак, наше пріоритетне завдання – забезпечити цих людей своїм власним житлом, або ж створити механізм, за допомогою якого вони зможуть приватизувати в майбутньому помешкання, яке буде надане їм за підтримки обласної та місцевої влади,” – розповіла Оксана Вжешневська.

До слова, серед проектів на стадії реалізації, у Хмельницькій громаді триває тендер на початок будівництва двох багатоповерхівок на 200 квартир для 600 осіб з числа ВПО. Вартість проекту – близько 7,5 млн євро, який буде профінансовано коштами Європейського Союзу.

Окрім того, в області прослідковується позитивне економічне зростання, причиною якому стала програма релокації бізнесу. Так, до області перемістили свої виробничі потужності 60 підприємств, якими створено близько 300 робочих місць.

Підсумовуючи, посадовиця звернула також увагу на проблемних аспектах пов’язаних із реалізацією стратегії підтримки внутрішньо переміщених осіб, та наголосила на намірах обласної військової адміністрації і надалі надавати всеосяжну підтримку внутрішньо переміщеним особам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *