Навчання – це складова частина безпечної роботи ХАЕС

Автор | 07.07.2023

На Хмельницькій АЕС місяць тому стартував пілотний навчальний проєкт: у дослідну експлуатацію було введено локальний інтерактивний комп’ютерний тренажер для навчання оперативного персоналу електричного цеху.

У тримірному віртуальному просторі оперативний персонал ЕЦ буде вчитися виконувати оперативні перемикання, аби уникати помилок в реальній роботі.

Робота з виконання планових, позапланових, аварійних оперативних перемикань на електрообладнанні безпосередньо впливає на безпеку енергоблоків та надійність живлення об’єктів ВП ХАЕС, тому встановлює надзвичайно високі вимоги до підготовки працівників, які їх виконують.

Головною метою впровадження локального інтерактивного тренажера стало формування в оперативного персоналу ЕЦ стандарту поведінки під час виконання перемикань, навчанню взаємодії у виконанні завдання. Цьогоріч у травні завершилися попередні роботи щодо реалізації проєкту з впровадження тренажера, розробленого вітчизняною компанією «АСОТ».

«Нині ми опрацьовуємо документи, які встановлюють порядок проведення навчання із застосуванням тренажера, оцінювання теоретичної та практичної частини навчання. Наразі ми і навчаємо оперативний персонал, і тестуємо комп’ютерний програмний продукт одночасно», – розповів Олександр Клепко (НТЦ). Дослідна експлуатації тренажера триватиме рік. Усі зауваження замовника будуть враховані при удосконаленні тренажера.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *