“Наша єдність – наша зброя!”: Хмельниччина відзначає День Соборності України

Автор | 23.01.2024

Понад сто років тому возз’єднались століттями відірвані одна від одної частини єдиної України. Акт Злуки, проголошений 105 років тому – 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві, став виявом прагнення українців до єднання, бажання спільно будувати соборну, незалежну країну. І сьогодні ми всі знову ведемо боротьбу, щоб бути разом. Але український народ обов’язково вистоїть, обов’язково переможе.

Особливим цей день є і для нашого краю, адже саме по західному кордону Хмельниччини проходив кордон між ЗУНР та УНР. Уже стало доброю традицією відзначати цю дату символічним єднанням делегацій Хмельниччини, Тернопільщини та Чернівеччини символізуючи об’єднання українських земель в одну державу. Цьогоріч поважних гостей: начальника Чернівецької ОВА Руслана Запаранюка та виконувача обов’язків голови Тернопільської ОВА Володимира Важинського зустрічав хлібом-сіллю перший заступник начальника Хмельницької ОВА Сергій Тюрін у Кам’янець-Подільському музеї-заповіднику «Стара фортеця».

Висловлюючи слова вітання, Сергій Тюрін відмітив, що сьогоднішнє місце єднання вибрано не випадково, адже саме у період визвольних змагань минулого століття Кам’янець-Подільський був головним центром формування військ Української Народної Республіки та столицею УНР, саме Поділля історично є давньою колискою, що виплекала Україну в її сучасних кордонах, саме Поділля зшило в єдине полотно український степ, ліси, полісся та Карпатські гори.

“В час війни із російською державою-терористом кожен з нас особливо усвідомлює, що наша соборність, наша єдність – це наша зброя. Ми віддаємо належну шану героїзму нашого народу, низько схиляємо голову у скорботі за кожним відібраним війною життям. І сьогодні ми мали честь вшанувати пам’ять нашого військового, який віддав своє життя за єдину і соборну Україну. Шановне товариство, соборність нас надихає, робить сильнішими, а значить незламними і впевненими в нашій Перемозі!”, – сказав перший заступник начальника Хмельницької ОВА.

Віримо у Збройні Сили України, силу та мужність наших захисників та захисниць, стійкість та незламність українського народу. Україна обов’язково переможе та відбудується, і найголовніше – буде цілісною та соборною державою.

Слава Україні!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *