На кордоні Хмельницької та Тернопільської областей відбулося покладання квітів до Дня Соборності України та 105-ї річниці проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР

Автор | 23.01.2024

На кордоні Хмельницької та Тернопільської областей, між селами Ходаки та Зіньки, відбулося відзначення Дня Соборності України, 105-ї річниці проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР.

Заступник голови Шепетівської РДА Ольга Лащ, Шумський міський голова Вадим Боярський, та Білогірський селищний голова Василь Мельник спільно із представниками двох громад поклали квіти до пам’ятного знаку.

Проголошення Соборності 22 січня 1919 року, коли Українська Народна Республіка та Західноукраїнська Народна Республіка об’єдналися в соборну державу, увінчало прагнення до єднання українців, розділених кордонами тогочасних імперій. Ця подія повністю руйнує твердження російської пропаганди, буцімто українські землі вперше об’єднав Сталін у 1939 році.

Після проголошення об’єднання УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року питання єдності української нації в українській політичній думці вже ніколи не ставилося під сумнів.

Нині Україна продовжує боротьбу за незалежність і соборність. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань. Цілісність буде цілковито відновлена після того, як Україна звільнить усі території, захоплені ворогом. “Наша єдність – наша зброя”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *