На Хмельницькій АЕС проходить Міжнародна науково-технічна конференція

Автор | 17.11.2022

16-та Міжнародна науково-технічна конференція молодих вчених та фахівців «Проблеми сучасної ядерної енергетики» проходить на майданчику Хмельницької АЕС. Організатори заходу – ГО «Українське ядерне товариство», Національний науковий центр «Харківський фізико-технічний інститут», Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна.

На Хмельницькій АЕС захід відбувається вперше, що зумовлено вимогами безпеки. Декілька років поспіль місцем проведення конференції був Харківський національний університет. Учасники конференції прибули до Нетішина, щоб поділитися своїми напрацюваннями, або беруть участь у роботі конференції у режимі онлайн. Усі охочі мають можливість спостерігати за проведенням заходу на YouTube-каналі Українського ядерного товариства.

Заступник генерального директора ВП ХАЕС з персоналу Володимир Гудзь відкрив конференцію та привітав представників науки, освіти та виробництва з початком плідної роботи, всупереч усім труднощам, спричиненим ворожими діями східного «сусіда».

Під час відкриття заходу учасники вшанували пам’ять члена організаційного комітету, натхненника відродження конференції в Харкові, академіка та професора Віктора Воєводіна.

Тема цьогорічної конференції присвячена будівництву нових енергоблоків AP1000, можливостям та перспективам цієї технології для України. З оглядовими доповідями щодо технології АР1000 та питань ліцензування виступили представники компанії Westinghouse. Фахівці ДП «НАЕК «Енергоатом» поділилися своїм баченням щодо розвитку атомної енергетики в Україні, яке передбачає будівництво енергоблоків за цією технологією. Заступник головного інженера ВП ХАЕС Геннадій Самосєй розповів учасникам конференції про будівництво нових енергоблоків на майданчику Хмельницької АЕС.

Загалом, у рамках конференції заплановані чотири наукові секції. Протягом трьох днів учасники розглянуть актуальні питання функціонування й розвитку ядерної галузі та ядерних досліджень, зокрема стратегії розвитку атомної енергетики України, особливостей вибору реакторних технологій, науково-технічного супроводу реалізації проектів з будівництва нових енергоблоків АЕС, а також підвищення рівня безпеки, вдосконалення обладнання АЕС, модернізації технологій і процесів, які використовуються на об’єктах атомної енергетики та інші.

Офіційний сайтhttps://khnpp.atom.gov.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *